Tetkitler

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İyi günler arkadaşlar isg uzmanı olarak bir hastanede görevliyim. İşyeri hekimimiz şuanda yok onun için sizden yardım istiyorum şu konuda ; Tetkitler konusunda hemşire, doktor, lab çalışanları ya da idari personel rongenciler bunlara standat olarak neler isteniyor ? İdari personele ergonomik olarak bir şeyler istenmesi gerekiyor mu yardımcı olabilir misiniz ?

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İyi günler arkadaşlar isg uzmanı olarak bir hastanede görevliyim. İşyeri hekimimiz şuanda yok onun için sizden yardım istiyorum şu konuda ; Tetkitler konusunda hemşire, doktor, lab çalışanları ya da idari personel rongenciler bunlara standat olarak neler isteniyor ? İdari personele ergonomik olarak bir şeyler istenmesi gerekiyor mu yardımcı olabilir misiniz ?
Her şeyin başı sağlıklı yapılacak olan risk değerlendirmesinde. Değerlendirme neticesinde, yapılacak tetkikler (kimyasalların olduğu bir birimde çalışan işçi için kanda bir madde aranabilir (mesela kurşun), idrarda protein kaçağı var mı ona bakılabilir, fiziksel aktivesi bol olan bir bölümde efor testi yapılabilir. Sürekli gürültü olan bir işyerinde odyometre ölçümü yapılabilir.), ayrıca ortam ölçümü sonuçlarından da faydalanabilirsiniz. Buradaki veriler ışığında sıkıntılı başlıklar baz alınarak, kişisel maruziyetler irdelenmelidir. Kısaca yol göstericiniz, Risk Değerlendirmeleri ve ortam ölçüm sonuçlarıdır. İşyeri Hekiminin ayrıca talep edecekleri de olmalıdır.
Kolay gelsin.

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Teşekkürler arkadaşlar tüm personeller hepatit taraması ve halk sağlığından ppd testi yaptırmak isteyeceğiz. Otoklavda çalışanlar için odyometri testi patoloji çalışanları için solunum fonksiyon testleri. sizin dediklerinizide göz önüne alıp mutfak çalışanları için gaita testi isteyeceğim. Çok teşekkürler arkadaşlar.
Peki idari personeller için ergonomik riskleri taşıdıklarından dolayı onlara ne gibi bir tetkitler uygulanabilir ?

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Idari personel için ergonomik çalışma şartları önemli,ama buna yönelik çalışma ben Hiç rastlamadım.keşke buna yönelik çalışmalarda başlatılsa.özellikle arşiv görevlileri.hasta bina sendromunun alasını yaşıyorlar.
Kesinlikle...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.