Tıp Bayramı - 14 Mart Saat 14'de 14 Dakika Düşün!

Konu, 'Kutlama Mesajları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

14 Mart, ilk olarak 1919 yılında Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır. O dönemde işgal altında olan İstanbul'da tıbbiyeliler işgali protesto amacıyla bu günü, savaş sırasında hayatlarını kaybeden tıbbiyeliler anısına Tıp Bayramı olarak ilan etmişlerdir.
    1929 ile 1937 yılları arasında, Bursa'da Yıldırım Beyazıt Darülşifa'sında tıp eğitiminin ilk kez Türkçe okutulduğu 12 Mayıs tarihi Tıp Bayramı olarak kutlanmıştır. 1937 yılında tekrar 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.
    Sağlık çalışanları böylesine meşakkatli ve önemli sağlık hizmetlerini yerine getirirken birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadırlar. İnsan hayatı ile uğraşmak, hata affetmeyen hizmeti sunmak, onurlu bir mücadeledir aslında. Bu nedenle bu onurlu mücadelede, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; gecesini gündüzüne katarak hizmet veren değerli doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını TÜİSAG ailesi olarak kutluyoruz.

Last edited: 14 Mart 2014
  2. akademi92

akademi92 TÜİSAG Üyesi

Tüm Tıp Camiasının 14 Mart Tıp Bayramını Kutluyorum...

Hakan ÖZTÜRK, mekabe ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

Tıp dünyasını bayramı kutlu olsun...

Hakan ÖZTÜRK ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  4. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Toplumsal bir dönüşümden geçtiğimiz bu acılı günlerde
    Hekim arkadaşların Tıp Bayramlarını kutluyorum diyesim vardı
    Ama doğrusu bu ya, hiç bayram havası yok, cenazeler arka arkaya geliyor
    Umarım bu alacakaranlık kısa zamanda dağılır, güneş her yeri aydınlatır ve ısıtır...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hakan ÖZTÜRK ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica