Haber Tırın Lastikleri Tutuştu

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Tırın Lastikleri Tutuştu

1.jpg

BOLU'da, TIR'ın dorsesinin lastikleri alev alev yanarken yardıma koşan sürücüler yangın tüpleriyle müdahalede bulunup yanma ihtimaline karşı çekiciyi dorseden ayırdı. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

Olay, saat 03.00 sıralarında, TEM Otoyolu'nun Çaydurt mevkiinde meydana geldi. Konya'dan İstanbul'a çakıl taşıyan Ümit Ersoy yönetimindeki 42 KR 911 plakalı TIR ilerlerken dorsenin lastikleri balataların ısınması sonucu yanmaya başladı. Ümit Ersoy aracı yolun sağına park ederken, yardıma koşan kamyon ve TIR sürücüleri yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etti. Lastikler söndürülemeyince yardıma gelen bir sürücü çekiciyi yanma ihtimaline karşı dorseden ayırdı. Alevler dorseyi sararken, Ümit Ersoy ve yardım için duran sürücüler çaresizce dorsenin yanışını izlediler. İtfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesi ile alevler kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangında dorse hasar görürken, soruşturma başlatıldı.

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Kaynak: http://haberciniz.biz/tirin-lastikleri-tutustu-2604991h.htm

Last edited: 11 Şubat 2014
  2. mahmut aker

mahmut aker TÜİSAG Üyesi

Konya'dan İstanbul' a çakıl taşıyan tırın Ankara ve Bolu dağı üzerinden İstanbul'a gitmeye çalışması nedendir acaba? Konya-Eskişehir -Bozüyük-Bilecik-Sakarya-Kocaeli-İstanbul yolu daha kısa olduğu halde.............

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

bahsettiğiniz güzergah hem boş hem de rahat yol olduğu içindir muhtemel

4. mahmut aker

mahmut aker TÜİSAG Üyesi

ama tır eskişehir-boz-bil-sak.yolunda yanmamış.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica