Soru : Tmgd Hakkında Sorum Olacak

Meltem Demirr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkese Merhaba
Şuan Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Arkeoloji bölümü ve İsg okuyorum. Ancak bu alanda ilerlemeyi tercih ettim. Tmgd kursuna gidebilmem icin illa mezun olmayı beklemem mi gerekiyor?
Bu arada bu sektörü iyice öğrenebilmem icin neler yapmamı önerirsiniz? Yabancı dilim çok iyi. Başka hangi alanlarda kendimi gelistirirsem kendime artı katmış olurum.
Değerli Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

abdulkerimozgur

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Herkese Merhaba
Şuan Üniversite son sınıf öğrencisiyim. Arkeoloji bölümü ve İsg okuyorum. Ancak bu alanda ilerlemeyi tercih ettim. Tmgd kursuna gidebilmem icin illa mezun olmayı beklemem mi gerekiyor?
Bu arada bu sektörü iyice öğrenebilmem icin neler yapmamı önerirsiniz? Yabancı dilim çok iyi. Başka hangi alanlarda kendimi gelistirirsem kendime artı katmış olurum.
Sevgili Meltem kardeşim,
Mezun olmadan TMGD kursuna gidemiyorsun. TMGD belgesini aldım ancak henüz siftah bile yapamadım.Bu alanda iş bulmak çok zor.Yok 20-25 bin tl kazanırsınız hepsi palavra.Çok şişirdiler ama balon çabuk söndü.Boşuna zaman harcama derim.Daha çok gençsin,bak ne güzel yabancı dilin de var daha güzel alanlara kay derim.Boş ver tehlikeli maddeleri.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Herkese Merhaba
Tmgd gerçekten de balon olmuş durumda, tavsiye etmem. Ülkemizde ne zaman zorunluluklar başlıyor. Hemen 2 sene erteleme yapılıyor. Bu da sınava girerek belge alan binlerce kişiyi mağdur ediyor. 2018 yılına kadar Türkiye'de çok fazla TMGD ihtiyaç yok. Sonrasında ne olur bilinmez. Ancak su götürmez bir gerçek var ki. TMGD balonu çok çabuk patladı.

sinan AVŞAR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Herkese Merhaba
mezun olma şartı var kardeşim

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.