Kitap Toplu İş Hukuku - A. Can Tuncay

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
67.jpg

Kitap bundan önceki basıda olduğu gibi fakat ondan daha da geniş bir ölçüde yabancı hukuka yer vermiştir. Globalleşen bir dünya düzeninde farklı hukuk sistemlerinin de bu gelişmeden nasibini almaması mümkün değildir. AB’deki gelişmeler yanında, kabul edilen yeni ILO sözleşmeleri ve denetim mekanizmalarının sendikal haklara saygı teması üzerinde yoğun çabaları da hukukların birbirlerine gittikçe daha fazla yaklaşmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle ve karşılaştırma yapılabilmesi için kitapta yabancı hukuka önemli bir yer ayırdım. Fakat öğrencileri bu bilgilerden gereksiz yere sorumlu tutmama uğruna kitapta bu bölümlerin büyük kısmı küçük punto ile yazılmıştır. Bu vesile ile kitapta mevzuat değişiklik taslaklarına da yer vermeye çalıştım ve o kısımlar da küçük punto ile yazıldı. Kitapta yer alan önemli bir yenilik de 2001 yılında kabul edilip yürürlüğe konulan 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu ile ilgili bölümdür. Kamu görevlilerinin toplu pazarlık hakkı adı altında kaleme aldığım bu bölüme kitabın en sonunda yer ayırmayı sistematik açıdan daha uygun gördüm. Her şeye rağmen bu çalışmanın kusursuz olduğu iddiasında değilim. Meslektaşlarımın değerli eleştirileri beni memnun edecektir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.