Toplu Yemek ( Catering ) Firmasında Iş Güvenliği Ve Risk Analizi

eren-ahmet

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar unutmayalım ki iş yerlerinde bu çalışmaların yönetimi olan isg kurulunda iş yeri hekimi olmak zorunda
yönetmelikte verilmesi zorunlu eğitimlerin içinde hekimlerin vermesi gerekenler mevcut
en önemlisi çalışanların sağlık muayene ve değerlendirmesi sonucu yaptığı iş ile illiyet bağı kurulmak zorunda

yani hekimsiz bir isg politikası bir kanadı kırık kuş gibi olacağı için çok zor ve yavaş ilerler ve bir noktada malesef tıkanır

nilgan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
7 yıl catering alanında tecrübem var, ulaşırsan sana yardımcı olabilirim..

Gökay bey bana da bu catering firmalar için yardımcı olabilir misiniz acaba ? bir firmam var ve benden bu konuda yardım istiyor...

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
yemek firmaları az tehlikeli firmalardır.(genel olarak-nace koduna bakılmalıdır kesinlikle) 20 çalışanı varsa ve bu çalışanlar 8 farklı lokasyonda çalışıyorsa şuan için bu firmanın uzman ve hekim çalışma şartı bulunmamaktadır.ancak risk analizi adep ve eğitimler tamamlanmalıdır. burada dikkat etmen gereken nokta şudur. osekiz lokasyon da çalışanlar hangi sgk sicil numarasındalar.eğer onlar o lokasyonların farklı sgk larında gözüküyorlarsa o zaman o sgk numaralarındaki firmalar içinde isg katipten sözleşme yapmalısın.
şuan bende böyle bir çalışma yürtüyorum. o nedenle detaylarını biliyorum.yardımcı olabilirim

ASLI HATUN YALÇINKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Gökay bey bana da bu catering firmalar için yardımcı olabilir misiniz acaba ? bir firmam var ve benden bu konuda yardım istiyor...
Merhaba. Ben bu sektöre yeni başladım. Benim tam olarak öğrenmek istediğim mutfak prosesleri ve riskler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.