Toplum Için Birşeyler Yapma Zamani Geldi

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

Merhaba arkadaşlar; bilmiyorum farkında mısınız? gittikçe küreselleşen hep tüketen bir dünyada sadece kendimizi düşünür olduk, sadece kendi düşüncelerimiz, sadece kendi bildiklerimiz, kendi yediklerimiz, kendi hayatımız hatta bazılarımız durumu o kadar kapital bir hale getirdi ki çalışmadan üretmeden sadece maaş alarak tüketerek bir hayat tarzı oluşturdular belki de kendileri de yaşadıklarını varsayarak. Ben şunu düşünüyorum herhangi bir çıkarımız olmadan paylaşıma anlaşmaya insanlara birşeyler öğretme hazzını yaşayan ve yaşayacak insanlar olarak etrafımızdakileri de bildiklerimizle donatalım,bilmediklerimizi öğrenelim, araştıralım onlara bunları aktaralım. Sizlerden bu konuda fikir proje v.b. bekliyorum. Ben uzmanlık belgem geldiği anda bir proje gerçekleştireceğim. Kırsal kesimlerde belde köylerde yaşayan insanlara ücretsiz eğitimler vermek onlarla tanışmak onlarla birşeyler paylaşmak istiyorum. Bunu duyanlar çok komik bulabilirler,hatta saçma bulabilirler . Ama zaman geçmeden toplum için birşeyler yapmak gerektiğini düşünüyorum. Bir düşünün ben ne yapabilirim diye?? Hani hep diyoruz ya önlemek ödemekten ucuzdur,insancıldır, insan hayatı değerlidir v.b. artık bunları hayata geçirme zamanı değerli arkadaşlar

AKIN ÇOBN, uzmancan, ErolD ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

:alkış: :alkış:

3. MUSTAFA TAHA

MUSTAFA TAHA TÜİSAG Üyesi

üstat bende alkışlıyorum seni, senin gibilere ihtiyacımız var

4. ISG-isg

herkese ihtiyacımız var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

MUSTAFA TAHA bu yazıya teşekkür etti.
  5. MUSTAFA TAHA

MUSTAFA TAHA TÜİSAG Üyesi

haydi hareket zamanı

6. metinaky

metinaky TÜİSAG Üyesi

müthiş fedakarlık..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kazım akkaya

kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

Gerçekten çok güzel bir düşünce. "Neme lazım" düşüncesi bizlerde yayılmaması için gönüllü hareket yapılması çok önemli. Ben Orman Endüstri Mühendisiyim, sınavı kazandığımda ilk aklıma gelen fakülteme gidip 4. sınıf öğrencileri için bir eğitim planlamaktı.

Bu işe üniversitemizden başalarsak daha güzel olur diye düşünüyorum. Herkes kendi üniversitesiyle etkinlik yaparsa ve İSG eğitimi verirse binilnçli bir mühendis topluğu oluşturulabilir.

Taner KARAÇAYLI bu yazıya teşekkür etti.
  8. ISG-isg

herkes sizin gibi düşünceye sahip olursa gelişen toplum ilkemizi hayata geçirebiliriz

9. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

Önce kendimizi eğitmeliyiz, sonra çevremizi.. Eğitim eksikliğimiz var.. Düşüncelerinize sonuna kadar katılıyorum.. Bir yerlerden başlamak lazım..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica