Torba Yasada Bahsi Geçen Iş Sağlığı Ve Güvenliği Işyeri Temsilcisi Hakkında

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında tuncernet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    torba yasada bahsi geçen iş sağlığı ve güvenliği işyeri temsilcisi KPSS ile 20.000 kişi alınıp işyerlerine atanacaktır değişikliği onaylandı mı kanun tasarısı meclise sevk edilmiş doğru mudur?

2. fimrek

fimrek TÜİSAG Üyesi

Tasarıda böyle bir şey görmedim.

3. typhoon216

typhoon216 TÜİSAG Üyesi

bakanlar kurulunun hazırladığı kanun tasarısı ile diğer milletvekilllerinin(Muhalefet) sunduğu kanun teklifleri birleştirildi.Bahsettiğiniz işyeri temsilcisi ismini şu an hatırlamadığım birkaç milletvekilinin teklifidir.sanırım 2/2541 diye bir teklifdi(yanlış hatırlamıyorsam).Ancak bu teklifin mecliste kabul edileceğini düşünmüyorum(Şahsi görüşüm).Teklif açıklamasında bu temsilcilerin biz iş güvenliği uzmnaları ile aynı görevi yapacağı yazılmış.(Direkt böyle yazılmamış ama,yazılanlar bu anlama geliyor.)Bizleri devlet bünyesinde çalıştırmaya sıcak bakmayan hükümet(Bakanın açıklamasını kastediyorum),ekstradan bir meslek oluşturup da kadro mu tahsis edecek..Gülünç bir durum olur bu açıkcası.Birde 2/1788 sayılı terklif var(İSG uzmanlarının maaşlarının devlet fonu oluşturulup ödenmesi ile ilgili) bunu da kabul etmeyeceklerdir.
    İktidar çoğunluğu, tasarıya ait olan maddeleri kabul edecektir(1/1006) ancak muhalefet vekillerinin verdiği teklifleri reddederek kabul etmeyecektir.

MNalbant, turanmst ve metin537 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica