Haber Tüisag Ailesi Tüyap Maden Fuarina Daha Ilk Günden Damgasini Vurdu - 29.11.2012

Konu, 'Basında TÜİSAG / İSAG' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanımız SAYIN TANER YILDIZ İSGfrm ailesini yada yeni adıyla TİSAG topluluğunun standını ziyaret ederek ,Topluluğun yöneticisi LEVENT KAVLAK tan topluluğun faaliyetleri hakkında geniş bilgi aldı.LEVENT KAVLAK Sayın bakana İSGfrm (TİSAG) olarak yaptığımız çalışmaların ne kadar zor ve kutsal bir iş olduğunu tek tek anlatmıştır.Sayın bakan LEVENT KAVLAK dan İSG hakkında bilgiler alarak Toplulukla beraber ortak platform oluşturarak MADEN sektöründeki iş kazalarını önelemek için çözümler üretibileceğini söyleyerek.İlerleyen zamanda Levent KAVLAK ile görüşmek ve bu konuyu detaylı konuşmak istediğini söylemiştir.Topluluğumuz artık devletin en üst makamları tarafından kabul görmektedir.Fuar boyunca en faal çalışan ve üye sayısını yine her fuarda olduğu gibi ciddi bir şekilde artırmaya başlamıştır.

Ekli Dosyalar:

mervea., İsmail TÜRKER, eski ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba ARKADAŞLAR, TÜYAP fuarında TÜİSAG ismiyle anılmak ve Topluluğumuz İSG sektöründe Lokomotif olarak kabul ettirmek için çok büyük bir mücadele verdik.Türkiyede ki tüm maden sektörü bizi böyle kabul etti ve 4 gün boyunca aç susuz ,yüzlerce maden şirketi,plastik üreticileri ve svil toplum örgütleriyle ,Maden makinaları üretcileriyle ve Fuarı ziyaret eden yüzlerce mühendislerle,akademsyenlerle ve üniversite öğrencileriyle,,vakıf başkanlarıyla,müsteşarlarla,Sayın enerji bakanı TANER YILDIZLA ve Tüyapa yanlışlıkla gelen misafirle bile.Elimizde broşürlerle ,,saatlerce faaliyetlerimizi,çalışma ilkelerimizi,üyelerimizi ve ideallerimizi anlattık.Emel hanım,Merve Aydoğan,Fatih ataselim ve Anıl Aratoğlu kardeşlerimle TİSAG için müthiş bİr mücadele verdik.Sayın Bakan TANER YILDIZ ile konuştum ve aynen şöyle söyledim.Sayın bakanım bize dikkat edin ve bizi çok ciddiye alın çünkü biz Türkiyenin kaderini değiştirecez . Sayın bakan maden makinaları üreticilerini ve büyük büyük maden şirketlerini gezdi,heryer ışıl ışıl makinalarla spotlar altında büyüleyici vitrinleri gezdi.Etrafında korumalar,gazeteciler,danışmanlar ordusu ,MTA genel müdür,MİGEM genel müdürü ,vakıf başkanları ve TÜYAP başkanı.Sayın bakan gezisini tamamladı ve tam giderken bakana yaklaştım.Sayın Bakan TANER YILDIZ ile konuştum ve aynen şöyle söyledim.Sayın bakanım bize dikkat edin ve bizi çok ciddiye alın çünkü biz Türkiyenin kaderini değiştirecez. ve konuşmama şööyle devam ettim,Sayın bakanım yeraltındaki zenginlikleri ,madenleri gezdiniz ,dev makinaları gördünüz ve takdir ettiniz.Peki burda bir şey eksik değilmi dedim.Bu kadar çalışmanın içinde İNSAN yok dedim.Ama biz bu fuarda insan için,çalışan için ,çalışanların sevdikleri için yani halkımız için burdayız dedim.Bakan elimi tuttu ve dediki,benden bir isteğiniz varmı yapmamı istediğiniz? dedimki,sayın bakanım lütfen standımıza gelin ve TÜİSAG ile tanışın,bizimle çalışma ilkelerimizin altında resim çektirin ve Türkiye'de herkes bilsin ki Sayın Bakan TANER YILDIZ iş sağlığı ve güvenliğine çok önem veriyor,TANER YILDIZ sadece milyon dolarlık madenlere ve makinalarına değil,o madenlerden çok daha değerli olan İNSAN a değer veriyor desinler dedim.Bu sözlerden sonra Sayın Bakan bir çok standı es geçti geldi ve bizimle standımızın önünde hatıra resmi çektirdi ve Bakan gazetecilere şöyle seslendi ' Levent KAVLAK VE ARKADAŞLARINA DİKKAT EDİN ÇÜNKÜ BİR KAÇ YIL SONRA BU ARAKADAŞLARI TÜRKİYE'DE TANIMAYAN KALMAYACAK'.Devlet TÜİSAG ismini kayıtlarına ve beynine aldı.Tüm ülkemize sadece İŞ Sağlığı ve Güvenliği kültürü vermeyeceğiz.YAŞAM KÜLTÜRÜNÜ DEĞİŞTİRECEĞİZ.1 ocaktan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.Çünkü TÜİSAG ve 16000 üyesi TÜRKİYENİNİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKIYOR.Fuardaki bakanımızla çektirdiğimiz resmin altında böylesine büyük bir mücadele vardı.Fuara kadar zahmet edip gelen ve bize destek olan tüm üyelerimize ve bizimle fuarda tanışan ve üyemiz olan yüzlerce mühendis,teknik öğretmen,hekİm arkadaşlara ve Sayın enerji bakanımız TANER YILDIZ beyefendiye tevazü gösterip standımıza kadar geldiği için çok teşekkür ederim.
    Yakında TÜYAP BURSA 6-9 ARALIK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ FUARINDA GÖRÜŞMEK ÜZERE.Parolamız şudur;
    Türkiyede İş güvenliğini yaşam güvenliğine dönüştürmek için İSG kültürünü aşılayacağımız bir kişi bile kalmayana dek şavaşa devam.
    TÜİSAG ismini tüm medyada ve basında artık sık sık göreceğiz ve Ülkemize neler yaptığımızı anlatacağız.Bunun içintüm üyelerimizden destek istiyorum.Ülkemizin değerli çalışanları ve halkı için onların mutluluğu için sizden destek istiyorum.
    Saygılar ve sevgiler
    Levent KAVLAK
    MADEN MÜH.
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    TÜİSAG-YÖNETİCİ

uzmancan, mervea., hüseyinkaradeniz ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica