Bilgilendirme Tuisag Başkanı Levent Kavlakın B Sinifi Için Itiraz Dilekçesi Hazırlaması Isteyenlerin Dikkatine

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kenny tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Levent Kavlak bu akşam B sınıflardan temin edebildiği sınav soruları ve cevap şıkları,size göre iptal edilmesi gereken sorular ve sebepleri vs gibi verileri kullanarak B sınıfları için itiraz dilekçesi örneği hazırlayacak..

Ben bir tane yapıp mail attım.

Eğer sizin de aklınıza sınav soru ve cevaplarını , iptal edilmesini istediğiniz soruları vs levent beye mail atarsanız hazırlayacağı dilekçe çok daha kapsamlı ve çok daha fazla soru içeren bir tarzda olacaktır..

size göre tüzükten sorulduğunu düşündüğünüz soruları da mail atmayı unutmayın..

yalnız şuna dikkat edin.sorunun mümkün olduğunca orjinal halini hatırlamaya çalışıp bu şekilde yazın...

benim yolladığım maildeki itirazlar ve sınav soruları şunlar.. sizlerde forumu karıştırıp bir şeyler ekleyin. işyeri hekimliği sınavı ile bile ortak sorularımız var. a ve c sınıfları ile de. onların itiraz ettiği ortak soruları bulup onları mail atabilirsiniz....

http://www.isgfrm.com/attachments/m...esi-gereken-sorular-ve-gerekçeleri-zip.19390/

2. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

levent kavlak ın mail adresini yazmayı unutmuşum..

leventkavlak@hotmail.com

gelişmeleri de şuradan takip edebilirsiniz...

https://www.facebook.com/groups/leventkavlak/

3. mahmut67

mahmut67 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar burda onemlı olan taleplerın toplu olması ben kendımce levent beye bıseler attım sızde elınızde kı soruları levent beye ulastırıp forumda maıl attıgınız bılgısını paylasırsanız hem talepler etkılı olur hemde bu ıste hep bırlıkte oldugumuz ortaya cıkar

4. M Uzay

M Uzay TÜİSAG Üyesi

Bende bugün sabah itibari ile Levent Bey'e soru ilettim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. volkan biliş

volkan biliş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben B sınav soruları için bimer' yazdım, ösym bilgi edinmeye yazdım, levent beye mesaj attım ama henüz dönüş olmadı.. Bir an önce bir çalışma gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bence toplanalım bir avukatla anlaşalım ve iptal davasını biz açalım. Zaman geçiyor ve şuan hiçbir girişimimiz yok!.
    Benim toparlayabildiğim sorular aşağıdadır:
    Tüzük Soruları: 1- Aşağıdakilerden hangisi Ağaçlı ve Ormanlık arazide Dozer ile yapılan çalışmalarda iş güvenliğinin konuları içinde yer almaz ? Ormanda yakıt depolanması ve dozerin uzun mesafede yürütülmesi diye 2 şık vardı. Soruda dozerin paletli yada paletsiz olduğu belirtilmemiş. ORMAN YOLLARININ PLANLANMASI YAPIMI VE BAKIMI KONULU 292 NOLU TEBLİĞ de 8.3.2.26– İş makineleri, özellikle paletli olanlar uzun mesafelerde yürütülmeyecektir. Bilgisi yer almaktadır. Bu tebliğe göre paletsiz dozerler uzun mesafelerde yürütülebilir. Palet olduğu kabul edildiğinde şıklara göre 1 doğru cevap , paletsiz olma durumunda şıklara göre 2 doğru cevap vardır.Soru eksik sorulduğundan iptal edilmelidir.

2-İnsan bazı titreşimleri hisseder.Bu titreşimin ortalama değeri kaç Hz dir ? İnsanlar, 1 - 1000Hz arasındaki titreşimleri algılarlar İnsan vücuduna belirgin etkisi olan titreşimin frekansı 1 - 100 Hz. arasındadır. Ayrıca seste bir titreşimdir ve insan kulağı 20-20.000 Hz arasındaki ses titreşimlerini hisseder. Her bir madde için ortalama değer farklı olduğundan soru eksik sorulmuştur ve iptali gerekmektedir..

Bu sorunun iptalini gerektiren diğer durum da şöyledir. Örneğin sizin insanın hissettiğini kabul ettiğiniz değerler 1 Hz – 1000 Hz olsun ortalama değer = (1+1000)/2 = 500.5 Hz örneğin sizin kabul ettiğiniz titreşim aralığı X Hz ve Y Hz olsun. Ortalaması = (X+Y)/2 Titreşimin minimum değerini 0 Hz kabul etmediğiniz zaman sonuç her zaman küsüratlı çıkacaktır. Minimum değeri de 0 Hz kabul edemezsiniz çünkü 0 Hz titreşim , titreşim yok demektir ve insan olmayan bir titreşimi hissedemez. Cevap şıklarınızın hiç birinde küsüratlı değer yoktu. 50,100,1000 gibi tamsayı değerler vardı. Eğer soruyu şu şekilde sorsaydınız sıkıntı yoktu.İnsanın hissettiği titreşimin yaklaşık ortalama değeri kaçtır ? Yada aşağıdaki aşağıdaki şıklardan hangisi insan vücudunun hissedebildiği ortalama değere en yakındır ? Ancak siz sorunuzda kesin bir değer sormuşsunuz ve bu yüzden şıkların hiç bir tanesi tam olarak doğru değil. Bu soru şıklarda doğru bir cevap olmamasından dolayı da iptal edilmelidir.

3)Tabana paralel olmayan tavanlarda ortalama yükseklik nasıl hesaplanır ? İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Madde 7 Tabana paralel olmayan tavanlarda bu yüksekliğin ortalaması 3 metre olacak ve en alçak kısmı, varsa, kirişin alt noktasından 240 santimetreden aşağı olmayacaktır.

4) Titreşimde orta frekans değeri nedir ? a)1 b)10 c)100 d)1000 e)10000 Tüzük sorusudur yönetmelikte herhangi bir bilgi yoktur 5)-işletmelerde kullanılan taşınabilir (el aleti ve patlayıcı ortam denmiyor) iletkenlerin fazlar arası max. değeri nedir ? a)42 b)250 c)380 d).... e)...... Tüzük sorusudur cvp hakkında kesin bilgi bulunamadı.(tüzükte 250 ile ilgili bir şeyler var ama net bir şey yok ) 6) Demiryolu kapsamı sorusu I. inşaat II. bakım III. tadilat IV. işletme Demir yolu işlerinin inşaatı Yapı işleri yönetmeliği kapsamındadır cvp ise hepsi denmektedir..(tüzükle çakışmaktadır)

7) Biyolojik sınıflandırmalar neye göre yapılmaktadır? cvp olarak etkenlerin etkilerine göre denmektedir yönetmelikte ise ek3 te sağlam insanlardaki etkenlerin etkilerine göre yazmaktadır (hatalı soru)

8) elle taşıma işleri yönetmeliğine göre aşağıdakilerden hangisi mühendislik yöntemi değildir ? a)...... b)..... c).... d) yükün çalışana yakın tutulması e) rotasyon cvp : rotasyon denmektedir fakat yönetmelikte yükün çalışana yakın tutulması yönetmelikte doğru taşıma yöntemi olarak geçmektedir. (2 doğru şık vardır) 9) Aşağıdaki kimyasallardan hangisi yanlış eşleştirilmiştir? a) sodyum hidroksit-tahriş edici b)tüy- inert c)asbest -kanserojen d)polen - alerjik e) civa -zehirleyici cvp: tüy-inert denmekte fakat yerel yönetmelikler ve AB direktifi 99/45/EEC çerçevesinde sodyum hidroksit tehlike sembolü/tanımı C; R35 olarak sınıflandırılır ve Aşındırıcı olarak nitelendirilmektedir.

ilkan Dike bu yazıya teşekkür etti.
  6. Erdem UÇAR

Erdem UÇAR TÜİSAG Üyesi

Benim gönderdiğim sorular sanırım iletildi Levent beye, sonuç için ne yapmalıyız arkadaşlar ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla ben şimdi levent beye bi mail attım.aynen yapıştırıyorum..

Merhaba Levent Bey;
    B Sınıfı arkadaşlar için neden dilekçe örneği oluşturulmadığınız sorulduğunda elinizde B sınıflarının sorularıyla ilgili veri olmadığınızı yazmıştınız.Haklısınız veri olmadan bir dilekçe oluşturmanız imkansız.. Bunun üzerine bizler bulabildiğimiz kadarıyla veriyi size mail attık.Bilemiyorum belki çok fazla bir veri de gelmedi ancak onun da bir sebebi var.. B sınıfı arkadaşlar sınavdan sonra sanırım nasılsa geçtik diye düşünerek isgfrm da hatırladıkları soru ve cevap şıklarını pek paylaşmadı.A ve C sınıfları ise tüm soruları şıklarıyla beraber paylaşıp tam bir soru kitapçığı haline getirdiler. Hatta A sınıfları sınav sonuçlarından çok yüksek puan alan arkadaşlarının cevaplarını kullanarak bir cevap anahtarı dahi oluşturdu.. B sınıfları şu an hatırlayabildikleri kadarını sizle paylaşabiliyor ancak aradan 3 hafta geçti ve tüm sorular da haliyle unutuldu.. Eğer size B Sınıfı sınavıyla ilgili yolladığımız veriler bir dilekçe oluşturmaya yeterli gelmiyorsa bunu lütfen facebookta bildirin. Çünkü tüm B ler herhangi bir yasal girişim için sizin dilekçenizi bekliyor. Ben elimden geldiğince forumda arkadaşları hatırlayabildikleri her şeyi size yollamaları yönünde bilgilendirmeye çalışıyorum ama kimsenin umurunda olmuyor.Eğer siz facebookta bir duyuru yaparsanız çok daha etkili olur diye düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen size gelen veriler bir dilekçe oluşturmak için yeterli gelmez ise lütfen bunu da facebookta bildirin.B Sınıfları şu an size odaklanmış durumda ve sizden gelecek dilekçeyi beklemekle meşgul.Eğer duyurudan sonra da gelen veriler yeterli gelmezse size gelen bilgiler ile bir dilekçe hazırlanamayacağını facebooktan bildirirseniz artık her arkadaş hazırlayabildiği kadarıyla kendi dilekçesini oluşturup hukuksal girişimlere başvurmaya başlayacaktır... Emeklerinizi takdir ediyor ve bizler için yaptığınız tüm çalışmalar için teşekkür ediyorum. Beraat kandilinizi kutlar iyi çalışmalar dilerim.

8. mahmut67

mahmut67 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar levent bey bıze dılekce ornegı hazırlasın ama bızde bu arada bos durmayalım ben derım kı sırasıyla osym, ısggm, casgem, bimer ve cumhurbaskanı olmak uzere bunların hepsıne dılekce ornegı hazırlayıp toplu sekılde maıl atalım 1500-2000 kısı aynı konu ıle ılgılı sıkıntısını hep bır agızdan aynı kurumlara dıle getırırse kayıtsız kalmazlar sanırım

9. mahmut67

mahmut67 TÜİSAG Üyesi

kenny yanlız bunu toplu yapmak lazım olmazsa ıtıraz dılekcelerı ve gonderılecegı kurumlar ve adreslerı dıye bı konu baslıgımı acsak bu 1-2 kısı ıle olcak ıs degıl

10. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

daha ortada bi dilekçe bile yok ki dostum.levent beye yolladık sınav sorularımızla ilgili bilgileri b sınıfları için itiraz dilekçesi hazırlamasını bekliyoruz.bu gün mail attım levent beye dilekçe ne alemde gibisinden. 2,3 dk önce de faceden özel msj attım...hazırlarsa mahkemeye verilecek zaten dilekçe direk başka bi kuruma gitmeyecek

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica