Haber Tüisag Başkanı'ndan Işletmelere ' Iş Sağlığı Ve Güvenliği' Uyarısı - 25.02.2013

Konu, 'Basında TÜİSAG / İSAG' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

2. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

21019517_01.jpeg

Recep Yavuzel, selim sedat ve Mehmet İPEK bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Levent beyin bu uyarı ve yazıları toplumu bilgilinçdirme açısından oldulça etkili olduğu kanatindeyim . Yalnız Tüisag başkanı olarak sadece mühendislerin başkanı olmayıp hepimizin yani teknik öğretmenlerin, İş Sağlığı ve iş Güv. Mezunlarının yani tüm topluluğun başkanı olduğu kanatindeyim bu yeni ek yönetmelik sadece mühendislerin değil tüm Uzmanlar için yayınlanmıştır. Diğer uzman arkadaşlarında bu yasada faydalanacakları kanatindeyim. Benimki küçük bir hatırlatma.

selim sedat, Osman Şahin, Levent KAVLAK ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Osman Şahin

Osman Şahin TÜİSAG Üyesi

Levent başkanım özverili çalışmalarınızın basın tarafından da takip edilmesi çok sevindirici bir gelişme.Çalışmalarınız sayesinde toplumumuzda İş sağlığı ve güvenliğine ilgi duyulmaya başlandı.İş kazaları ve meslek hastalıkları hiç gündemde yokken bu şekilde bilinç olması doğru yolda olduğunuzun göstergesi.Başkanım sizinle gurur duyuyor , başarılarınızın devamını diliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli TÜİSAG üyeleri,
    Basına verdiğimiz demeçlerde cümleleri seçerken çok özen gösteriyoruz.Lakin söylediğimiz herşey tam manasıyla yansıtılmadığı gibi anlam bozukluğuna yol açacak cümlelerde kurulabiliyor.Revize edilen iş güvenli,ği uzmanları görev,yetki,sorumluluk ve eğitimleri ile yönetmeliğin uygulamalarında sektörel olup olmayacağına dair açıklama yapılacakdır.Fakat şu anki açıklama meslek uygulamalarında çok tehlikeli sınıfta sayılacak olan sınıflar için görünüyor.Teknik eğitim fakülteleri,fizik ve gıda mühendisleri gibi diğer branşlar içinde kendi branşlarında çok tehlikeli işletmeler içinde değerlendirilip değerlendirilmeyeceği konusuda sis bulutları kaldırılmadığı için şu anki verilerle böyle bir açıklama yaptım.İlerleyen günlerde yetkililer gerekli açıklamaları yaptığı takdirde paralelinde düzeltmeler yapılacaktır.Teknik eğitim fakültesi mezunları yada diğer mühendislikleri kasteden bir açıklama değildi sadece inşaat,maden,kimya,makina gibi çok tehlikeli olduğu bilinen ve ölüm oaranları yüksek olan yerleri işaret etmek istedim.Amacımız iş kazalarını durduracak olan bilim ordusu göreve hazır beklemekte demek istedim.İş Güvenliği Uzmanları AİLESİ bir bütündür
    Mühendisi,fizikcisi,kimyageri,teknik elemanı ,isg teknikeri ve İşyeri Hekimi ,diğer sağlık personeli hepimiz kocaman bir
    AİLEYİZ ve TÜİSAG çatısı altında Türkiyenin en büyük İSG topluluğuyuz.Türkiye'de kanayan yarayı biz durduracağız.Bu yaraya kim merhem olursa o bu ülkenin KAHRAMANI ve bizim
    gururumuzdur.Saygılar

emine g, brave_man, selim sedat ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Mehmet İPEK

Mehmet İPEK TÜİSAG Üyesi

Başkanım bizi İSG alanında temsil ettiğiniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır bizim sesimiz oldunuz adeta.Sayenizde İş Sağlığı ve Güvenliği daha iyi yerlere gelecektir buna eminim.Ben ve arkadaşlarım bu konuda elimizden gelen yardımı yapmaya her zaman hazırız.Başarılarınızın devamını diliyorum başkanım.Saygılar sunuyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

selim sedat bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Levent bey ilginize teşekkür ederim. Sizinde bahsettiğiniz gibi biz kocaman bir aileyiz dahada büyeyerek insanları babasız, annesiz yada sakat bırakan her türlü olumsuz iş yeri koşullarının önlenmesinde ve toplumda iş sağlığı ve iş güvenliği kültürünün yerleşmesi için gereken çabayı göstereceğiz.

antares23, Levent KAVLAK ve selim sedat bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica