Haber Tüp Patladı: 2'si Ağır 4 Yaralı - Edirne

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Tüp Patladı: 2'si Ağır 4 Yaralı

1.jpg

Edirne’nin Enez ilçesindeki bir şantiyede tüp patlaması sonucu 2’si ağır 4 kişi yaralandı.

Olay, Enez Çataltepe Mahallesi yakınlarındaki bir inşaat firmasına ait prefabrik şantiyede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, su kanalları projesinin yüklenici firmasına ait olan prefabrik şantiyedeki işçiler, banyoda kullanılan şofbenin tüpünü değiştirmek istedi. İddiaya göre, tüpte meydana gelen gaz kaçağı, patlamaya neden oldu. Olay anında şantiyede bulunan işçilerden Mehmet Sıddık Gülsever (51), Yasin Ceber (35), Barış İşleyen (28) ve Şaban Arık (24) yaralandı.

2.jpg

Yaralılar olay yerine çağrılan ambulanslarla Enez Devlet Hastanesi’ne oradan da Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralı işçilerden hayati tehlikesi olan Mehmet Sıddık Gülsever, Keşan Devlet Hastanesi’nden Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi’ne sevk edilirken, Yasin Ceber ise yoğun bakıma alındı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA

2. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Edirne'de Şantiyedeki Tüpün Patlaması

Edirne'nin Enez ilçesinde iki hafta önce şantiyenin banyosunda bulunan şofben tüpünün patlaması sonucu ağır yaralanan Mehmet Sıddık Gülsever, tedavi gördüğü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanık ünitesinde tedaviye alınan Gülsever, 15 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Çataltepe Mahallesi'nde, 18 Ekim'de şantiyede kalan işçiler, prefabrik evdeki şofben tüpünü değiştirdikleri sırada gaz kaçağı nedeniyle patlama meydana gelmişti. Patlamada Mehmet Sıddık Gülsever (51), Yasin Ceber (35), Barış İşleyen (28) ve Şaban Arık (24) yaralanmıştı.

Vücudunda 3'üncü derece yanık oluşan Gülsever, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti.

Kaynak: AA

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica