Türktelekom Bayileri Için Risk Analizi Örneği

Konu, 'Riskanalizleri.com Arşivi' kısmında Mustafa Sönmezoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mustafa Sönmezoğlu

Mustafa Sönmezoğlu TÜİSAG Üyesi

Türktelekom Bayileri için risk analizi örneği olan varmı?? paylaşırmısınız

makbule uzunali bu yazıya teşekkür etti.
  2. alper saltaş

alper saltaş TÜİSAG Üyesi

Her şey Hazır Vay Halimize Bir Uzman Oturupta Naısl Bir risk analizi Yapamaz

kimyagerhayriye, azorlu80, forisg ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Bünyamin AKBABA

Bünyamin AKBABA TÜİSAG Üyesi

şu anki sistemde sadece insanların adı uzman işle alakası olmayanlar sadece bir sınavla belgeyi alarak bu işi yaparsa fazla bir şey beklememek lazım

yasin canverdi ve kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  4. bitzer12

bitzer12 TÜİSAG Üyesi

Bünyamin Bey sizler gibi iş güvenliği konusunda tecrübe edinmiş kişilerin bizlere vereceği bilgiler çok önemli. Elbette sadece sınava girip alınan bir belge bu konuda yeterli değil bizler birbirimize destek olmalıyız. Alper bey, Mustafa beyin istediği örnek bir analiz eminim ki bu iş ile ilgili alacağı sorumluluğu başkasının yapmış olduğu çalışmanın aynısıyla yüklenmez. Kendi gördükleri gibi bir çok faktörü ekleyecektir. Lütfen yeni başlayan yada bu işe gönül verecek arkadaşlarımızı acımasızca eleştirmek yerine güzel bir biçimde yönlendirerek daha iyi işler ortaya çıkarmasını sağlayalım. Şunu unutmayalım A - B - C Sınıfınız ne olursa olsun sizlerin göremediğini risk faktörlerini bir başkası görebilir ve yardım edebilir...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aydan tokalıoğlu ve ufuk karakaya bu yazıya teşekkür etti.
  5. Bünyamin AKBABA

Bünyamin AKBABA TÜİSAG Üyesi

Benim burada amacım insanları eleştirmek değil. Böyle bir algı oluştuysa özür dilerim. Benim eleştirim sisteme yönelik. Bir meslek sahibi olmak için en az 2 yıl okumanız gerekiyor. İSG uzmanı olmak için ise 15 gün eğitim almanız yeterli oda eğitime katılırsanız (!) Her insanın illaki bakış açısı farklıdır. Birinin göremediği riski diğeri görebilir. Mesele sadece görme değil, bu işi ne amaçla yaptığın önemli. İnsanların amacı "alayım belgeyi dursun belki lazım olur. İşsiz kalırsam isg işi yaparım." Bir çoğumuzda mantık bu. Ama kaza olduğunda kendisinin ne gibi zorluklarla karşılaşacağını emin olun bir çoğu bilmiyor. Bu iş yapılacaksa layıkıyla yapılmalı. Her şeyi geçelim olumsuz bir sonuçta vicdani sorumlulukta önemli. Kaza sonucu hapis cezası alan ve içeride yatan kaç uzman var? Ben bu işlerin kolay olmadığını ve bilinçli şekilde yapılması gerektiğini söylemek istiyorum. Ayrıca düşük rakamlara bu işler yapılıyor. Ne bu iş, nede insan hayatı bu kadar ucuz değil.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica