Soru Un Fabrikası Eğitim

Konu, 'Gıda Ürünleri ve İçecek İmalatı Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında krmbz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Değerli meslektaşlarım.

Bugüne kadar bir kaç kez eğitim verdim ve genelde bildiğim sektörler olduğundan dolayı, sıkıntı yaşamadım. Ancak iki gün sonra, büyük çapta bir un fabrikasına eğitim vereceğim ve maalesef biraz yabancı olduğum bir sektör oluyor un üretimi.

Büyük silolar, un üretimi, temizliği, paketlenmesi v.b.

Aranızda böyle bir sektörden çalışmış olan, böyle bir sektöre eğitim vermiş olan ya da konuyla ilgili fikri olan varsa, benimle paylaşırsa çok makbule geçer.

Hangi kkdler kullanılmalı, hangi maddelerin ne zararı var ve benzeri diğer bilgiler..

Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar arkadaşlar.

2. Alper Erkmen

Alper Erkmen TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki siteyi inceleyebilirsin.
    http://www.standartkalite.com/sektorel_gida_mevzuati.htm

krmbz bu yazıya teşekkür etti.
  3. Cevre5559

Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

Gökhan AteşŞ, kalitek, krmbz ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Maalesef risk değerlendirmesini inceleme fırsatım yok. Ancak firmayı ziyaret edip prosesleri inceledim elimden geldiğince. Zaten her eğitim öncesi mutlaka yaptığım bir şeydir inceleme ve fotoğraflama. Ancak dediğim gibi, bana çok yabancı bir sektör olduğundan dolayı mutlaka gözümden kaçan bazı noktalar vardır. O yüzden sizlere danışma ihtiyacı duydum.

Mesela bu toz patlaması hakkında verdiğiniz bilgi benim için çok iyi oldu, teşekkür ederim.Aynı şekilde asparagas arkadaşa da teşekkür ederim, çok faydalı oldu.

Başka bilgi verebilecek kişiler varsa da seve seve dinlerim, akşama kadar vaktim var.Şimdiden teşekkür ederim herkese

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aLi oLgun

aLi oLgun TÜİSAG Üyesi

elinizde un fabrikasıyla ilgili yapılmış risk değerlendirmesi varmı ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş güvnliğinde un değirmeni risk analizi

,
  2. iş güvenliği un fabrikası

Yandex.Metrica