Günün Konusu Üniversitede Öğrenciyken Kopya Çekme Teknikleriniz Nelerdi? (21.04.2014)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında Gökçen SERÇE tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gökçen SERÇE

Gökçen SERÇE TÜİSAG Üyesi

Günaydın Arkadaşlar;

Üniversitede öğrenciyken kopya çekme teknikleriniz nelerdi?

Hadi cevaplarınızı bekliyorum..:)

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

.......

3. JKAHRAMAN

JKAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

Eğitim hayatım boyunca kopya çekmedim

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  4. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

kopya2.jpg

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Funda Gürsoy Özkocacık bu yazıya teşekkür etti.
  5. Hakan ÖZTÜRK

kopya3.jpg

Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  6. Hakan ÖZTÜRK

kopya4.jpg

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan ÖZTÜRK

kopya1.jpg

münza bu yazıya teşekkür etti.
  8. Hakan ÖZTÜRK

Nasıl taktikler? :)

hulya.cimen bu yazıya teşekkür etti.
  9. hulya.cimen

hulya.cimen TÜİSAG Üyesi

hesap makinesi olmadan sınav yapılmazdı. hesap makinesinin kabına kurşun kalemle kopyalar itina ile yazılırdı. ancak bazı asistanlar sınıftaki herkesin hesap makinesini kontrol ederek bu yöntemi bitirdiler.

Hakan ÖZTÜRK ve Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  10. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi

Bizim asistanlarda malesef o konuda gaddarlardi :) kışın sınıf soguk olsa bile montlarimiz cıkarılırdı, bayanlar cantalarini kenara birakirlardi, tek tek oturulurdu ve tüm hesap makineler kontrol edilirdi.yani sınav öncesi askeri denetim olurdu :)

aydan tokalıoğlu, Emine Deniz ve Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  11. Ahmet Özcan

Ahmet Özcan TÜİSAG Üyesi

Minik kağıtlarım vardı sınavlara özel ayarladığım minik minikte yazardım kopyaları :)
    bacaklarımın arasına koyardım asistanlar yaklaştığında bacaklarımı kapatır gidince açardım ...
    Hatırlatma kopyalarıydı ama masum yani :D

Hakan ÖZTÜRK ve Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  12. öz madenci

öz madenci TÜİSAG Üyesi

hiç unutamadığım bir kopya anımı anlatayım. kimya dersini 3 yıldır veremiyordum. son sınava girerken küçük kağıtlara küçücük yazılarla 70-80 tane kopya hazırladım ve ceketimin iç cebine koydum. kimya bölüm dersi olmadığı için sınava fen edebiyatın asistanları geliyordu. sınav başladı ve ben de hemen kopyaya başladım. kopyaları ceketimin iç cebinden tek tek çıkartıyorum bakıyorum cevabı olmayanları diğer cebime atıyorum. cevabı bulduğumda elimde tutuyorum ama elim cebimde bıraksam diğerlerine karışacak geri tekrar bulması zaman alacak. cevabın birini buldum elim cebimde asistanın bakmamasını bekliyorum. o mübarek de gözünü bana dikti hiç bir yere bakmıyor. az sonra geldi yanıma yaklaştı, kulağıma eğilerek üşüyor musun diye sordu. ben de hayır üşümüyorum dedim. kulağıma eğilerek elini neden cebinde tutuyorsun o zaman dedi. ben de ayağa kalktım kulağına kopya çekiyorum dedim. ciddimisin dedi. evet ciddiyim kopya cekiyorum. şu an elimde cevabını bulduğum bir kopya var bırakırsam diğerlerine karışacak bulmam zaman alacak dediğimde güldü ve gitti. o soruyu yaptım diğer bir soruyu yaparken tekrar geldi sen ciddi ciddi kopya çekiyorsun dedi. ben de evet dedim. ver onları bana dedi. ben de hayır vermem dedim. neden dedi. 3 yıldır bu dersi geçemiyorum eğer bırakırsan tüm sorular cebimde bu kez gecerim dedi kadın güldü ve bi daha bişey demedi ancak arada bir gözgöze geliyorduk gülümsüyordu. o sınavı 90 alarak geçmiştim.

keskinkilic, uzmancan, Hakan ÖZTÜRK ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  13. Gamze

Hahahahahaha acayip güldürdünüz beni :D :D :D

14. Gülşen ÇETİN

Super valla allahtan bizim asistanlara denk gelmemissiniz :)

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  15. Gülşen ÇETİN

Bende bir anımı anlatayim ;) lisansta oyle firsatım olmadida, yuksek lisansta maliyet muhasebesinden 20 almıştım ve büte kaldim. Hesqp makinesine döşedim formülleri. Yanima iki tane hesap makinesi aldim. Tabi asistan sınav baslamadan kontrol etti.hemen degiş dokuş :) sanirim bende 85 felan alip gecmistim ;)

uzmancan, Hakan ÖZTÜRK ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  16. Gamze

Çok şekersiniz :D Taktiklere bak :D

uzmancan ve Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  17. münza

münza TÜİSAG Üyesi

Kadın anlayışlıymış :D

18. münza

münza TÜİSAG Üyesi

Bende %100 ingilizce mühendislik okudum. İngilizce eğitim almış olan arkadaşlar sözel derslerin ingilizcesi çok zor olduğunu bilir. Bizim de bir malzeme dersi hocamız vardı. Kadın sınıftan girerken direk tahtadan başlardı yazmaya :D :D
    Birde ders sonuna kadar yazardı ve döşerdi tahtayı. Tabi yazdığının aynısınıda isterdi sınavda.
    Neyse MIDTERM 1 geldi çattı. Arkadaş konuyu ezberlemekten göbeğimiz çatladı. Tabi çalıştık ama sözel olunca bir kelimeyi unuttun mu cümlenin arkası gelmiyor. Çalışma notlarından küçük birde hatırlatma kağıdı yapmıştım.
    sınav başladı. Bizim sınavlar hep sırayla otuttururlardı. Yani hocanın nerden başlayacağı belli olmazdı sıraya. Yani ben şu sıraya oturacam şuraya kopya yazayım denmiyordu :D
    Neyse ben iyi dedim aklımıza gelmeyenleri hatırlatmadan bakarız. Millet oturmaya başladı sıralara. Bi de ne olsun!!!
    Benim sıra orta bölümün en önü :p
    Aha dedim şimdi bittik. Neyse zorunan otuduk sıraya. Sorular dağıtıldı. 1-2 soruyu yaptık gerisi gelmiyor. Ben boş kağıda, boş kağıt bana bakıyor. Hatırlatma kağıdığı çıkaracam ama asistan cin gibi fırsat vermiyor yada geliyor önümden sınıfı izliyor.
    Zaman kış günü tabii. Üzerimizde kabanlarımız var. Benim beremde sıranın üstünde duruyor. Bir ara berenin açık tarafının bana dönük olduğunun gördüm. Hemen kafamda şimşekler çaktı. Neden olmasın ? dedim kendi kendime. Asistan arka tarafta iken hatırlatma notunu beranin içerisine koydum ve üzerine bastırdım. Yerleştirme işlemi tamam dı, sıra bakma işine gelmişti. Asistan önüme dikeiyordu beni tam göremediği için beranin önünü yukarı doğru açtım. Bi nevi çatı gibi yaptım. Yukarıdan bakılınca gözükmüyordu. Ordan nerdeyse bütün soruları yapmıştım. 78 gibi bi not almıştım. cukkacukka 3. yüksek nottu galiba. Artık diğerleri nasıl aldı o puanları bilmiyorum :utanmış:

Serçin YAPRAK, uzmancan, Gamze ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. Gülşen ÇETİN

Guzell :))

20. Gamze

İtiraflar bir bir geliyor :D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica