Uygun Kkd Seçimi

FATİH Ç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. Bazı arkadaşlar için basit kaçacak ama daha yeni bu sektöre girmiş biri olarak. Hangi makinada yada hangi sektör de hangi standartlara uygun KKD seçimi yapmam konusunda nereye nasıl bir araştırma yapmam gerekiyor tecrübeli ve bilgi sahibi ardaşlardan yardım alabilir miyim? Kazasız günler arkadaşlar.

haydar şare

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba. Bazı arkadaşlar için basit kaçacak ama daha yeni bu sektöre girmiş biri olarak. Hangi makinada yada hangi sektör de hangi standartlara uygun KKD seçimi yapmam konusunda nereye nasıl bir araştırma yapmam gerekiyor tecrübeli ve bilgi sahibi ardaşlardan yardım alabilir miyim? Kazasız günler arkadaşlar.
Merhaba,
KKD leri yaptığımız işe göre seçmek gerekir.Üretimi gözetledikten sonra tehlikeleri belirleyebilirsiniz.
örnek veriyorum :
keskin yüzey malzemede çalışan personele kesilmeye dayanıklı eldiven verilmesi gerekiyor.(en388)
araştırmanı bu şekilde yapmanı ya da kkd firmasına işi anlatıp uygun kkd niz var mı diye sorabilirsiniz.

İlknur Bekdemir89

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
Merhaba,

Ben de eldivenden örnek vereyim. EN388 eldivende genel normdur. Koruyucu eldiven olması için bu norm şarttır. Yanında EN420'yi gördüğünüzde su ve neme dayanıklı olduğunu da anlarız. EN388'in yanında EN511 bulunuyorsa bu da soğuk iklim şartlarına uygun olduğunu gösterir. EN407 ise ısıya dayanımlı olduğunu belirtir. Ayrıca eldiven üzerinde bulunan işaretlemelere de aşina olmak gerekmekte. Eldivenden örnek vermiş olduk ama aynı şartlar diğer koruyucu malzemeler için de geçerli. Haydar Bey'in de bahsettiği gibi çalışma koşulları ve risk faktörü burada çok önemli. Takıldığınız bir yer olduğunda yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin.

ibayraktar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İlknur hanım konu ile ilgili aydınlatma yapmış bende ek olarak detaylı incelemen için link bırakıyorum.
https://www.elkoruma.com.tr/bilgi/eldiven-en-standartlari/

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.