Uygunsuz iskelede çalışan işçi ( Tehlikeli Durum, Tehlikeli Davranış)

Konu, 'Hatalı Uygulanan İSG Önlemlerinin Fotoğrafları' kısmında nestai tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Ağustos 2010 Kadıköy Metro İstasyonu Şantiyesinde Saha kontrolleri esnasında karşılaştığım manzara.

[video=youtube;BW-1FJUBtBI]http://www.youtube.com/watch?v=BW-1FJUBtBI[/video]

kaansaka bu yazıya teşekkür etti.
  2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Paylaşım için çok teşekkürler.
    Elinize sağlık, iyi yakalamışsınız...

3. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

Türkiye'de İş Güvenliği Kültürünü oturtmak için daha çok zamanımız var. Bunu da bizim gibi yetişmiş kişiler başarabilir.
    Bu tür gördüğümüz hataları çekelim, paylaşalım, yapabileceklerimizi tartışalım. Biz bişey yapmazsak bu işleyiş zaten böyle gelmiş, böyle gider.

4. Hakan TOSUN

Hakan TOSUN TÜİSAG Üyesi

Bu tür uygunsuzlukların önüne geçmek hakikaten çok zor, Özellikle taahhütlü bir proje varsa elinizde, hem süre hem de para yönünden çok büyük zorluklar çıkıyor karşımıza maalesef!!!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Rica ederim Kaan Bey. Ben size teşekkür ederim böyle bir site oluşturduğunuz için. Bence burada çok güzel paylaşımlar olacak.
    Fotoğraf ve videolar üzerine tartışmak bence uzmanların ufkunu geliştirip başarısını arttıracak en güzel yöntem. Algıda seçicilik yaratacaktır.

6. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Videoda farkettinizmi bilmiyorum elindeki malayı düşürüyor işçi. Sonrada ne yapacağını bilmez şekilde bakınıyor. Oraya nasıl çıktığıda şaibeli zaten.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Açıkçası bende ilk izlediğimde malaya benzettim. Ama sonra tavandan birşey söküyorda onu yere bırakıyormuş gibi geldi.
    Tam en heyecanlı yerinde de bitti. Keşke biraz daha uzun çekseymişsinizde iyice tahlil etseydik işçimizin davranışlarını :)

8. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Evet keşke uzun çekseymişim. Elinden malayı düşürdü diye hatırlıyorum. Aslında fotoğraf çekmek isterken, makinam kamera modunda kaldığı için çekilmiş bir video bu. Fotografları Tehlike Durum Bildirimi formuna yerleştirip, ilgili yerlere gönderdiğim için. ( Anlayacağınız kamera modunda olduğumu farkedip hemen durdurdum videoyu)

9. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

bugün şans eseri bende bir resme denk geldim ve paylaşmak istedim...

8311121_enteresan649 (6).jpg
    Bu sistemi kurmak için harcadıkları enerjiyi başka bir iş için kullansalar eminim mühendislik adına yeni bir basit makina elde edebilirlerdi.

10. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Gerçekten öyle oldukça uğraşmışlar :))

11. Ahmet AZAK

Ahmet AZAK TÜİSAG Üyesi

iskele kursalarmış daha kısa sürermiş

12. süperman

süperman TÜİSAG Üyesi

Proje türkienin en büyük projelerinden biride olsa, burası Türkiye. Bunu ne kadar düzeltilebilir belirsiz. Bunları düzeltirken biz bozulmayalım da !!!

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica