Uzaktan Eğitimin (90 Saat) Ne Kadarına Katılmak Gerekiyor?

• Konbuyu başlatan bim
  • Başlangıç tarihi
B

bim

Guest
Arkadaşlar 90 saatlik uzaktan eğitimin ne kadarlık süresine katılma şartı var, bilgisi olan ilgili yönetmelik veya mevzuaata göre cevaplarsa sevinirim.

A. Aytuğ KADIOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
%10 diye hatırlıyorum fakat eğitimin %100 üne katılmak bile yetersiz kalırken devamsızlığı düşünmeyi tavsiye etmem.

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
%90 nına katılmanız gerekiyor. stajında tamamına katılmak zorundasınız.

B

bim

Guest
hepsine katılmak istiyorum fakat 90 saati tamamlamak için yüz yüze eğitime kadar 15 gün süre günde 6 saat tamamlamam gerekiyor. yoğun iş temposunda çalıştığım için nasıl olacak bilemiyorum. yani örneğin 80 saati tamamlasam yüz yüze eğitim esnasında kalanı tamamlasam olur mu acaba?

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hepsine katılmak istiyorum fakat 90 saati tamamlamak için yüz yüze eğitime kadar 15 gün süre günde 6 saat tamamlamam gerekiyor. yoğun iş temposunda çalıştığım için nasıl olacak bilemiyorum. yani örneğin 80 saati tamamlasam yüz yüze eğitim esnasında kalanı tamamlasam olur mu acaba?
bunu kursunuzla konuşursanız daha faydalı olur.

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
rica ederim. en sağlıklı yöntem bu kanımca.

A. Aytuğ KADIOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
uzaktan eğitimle yüz yüze eğitim birbirinin devamı şeklindedir ve bazı dersleri istediğiniz saatte alabiliyor olmanız lazım. kursunuzun bu hizmeti verdiğinden emin olun tabi ki.

bazı kurslara hiç gitmeden gitmiş gibi kayıt yapanlar var. iş temponuzu bilemem ama 1 saat bile kaçırmayın derim.

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

şu şekilde çözebilirsin

Daha sınava 6 ay var Bir kur 2 ay civarı sürmekte Yani dersanen 3 kur daha açacak. Alamadığın dersleri dersanen ile konuşup diğer kurlarda alabilirsin

B

bim

Guest
hoca şöyle bir şey söyledi, uzaktan eğitimi 90 saati yüz yüze eğitime kadar tamamlamayan yüz yüze eğitime alınmayacak, hakkını kaybedecek dedi. bu genel bir uygulama mıdır yoksa kendine has birşey mi? 90 saati 15 güne kasmanın ne anlamı var anlayamadım.

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar 90 saatlik uzaktan eğitimin ne kadarlık süresine katılma şartı var, bilgisi olan ilgili yönetmelik veya mevzuaata göre cevaplarsa sevinirim.

sevgili bim,
bende uzaktan eğitim alan biriyim. Bana söylenen 90 saatin 90 ına girmek ve bu eğitimlerin ders sonu eğitimlerinden %70 puan almak
adaylar 180 saatlik teorik eğitimin 90 saatlik uzaktan eğitim bölümünü (15 gün) önce tamamlayacak. Bunun için benim gittiğim kurs biraz hassas şöyle ki: (90 saati) tamamlamanız gerekmektedir. Burada saat kavramı ders saati anlamındadır ve 45 dakikalık süreyi ifade eder. " 90 ders saati, 9 saati canlı dersler olarak yapılacağı için 81 saate düşmektedir. 81x45= 3645 dakika yani yaklaşık 61 saat yapmaktadır. Uzaktan eğitim tamamlandığında toplam süreniz 61 saatin altında olmamalıdır. Diğer bir deyişle sistemde bu kadar süre aktif olarak bulunmanız gerekmektedir. Fakat sistemde ders dışında bulunan alanlarda (forum, ilave kaynaklar, anketler, mesajlar vb. alanlar) geçireceğiniz sürede bu sürenin içinde olduğu için ileride Bakanlık tarafından yapılabilecek farklı yorumlarla karşılaşmamak için bu süreyi elinizden geldiği kadar yüksek tutmaya çalışın."
,
diyor benim kursum... buna göre bence asıl olan Canlı dersleri takip etmeniz... ve 90 saati sistemde geçirmeniz... Ben daha 15 ders bitirdim. ve sistemde geçen süre 95 saat o yüzden endişe olmasın ...sadece ders sonundaki testlerden yüksek puan alamya bakın 8hepsinin sonunda ortalama %70 üzeri olsun)

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hepsinin %70 üzerinde olmasına gerek yok arkadaşlar benim 65 filandı. ben kursa özellikle sormuştum bunu önemli olan sınavdan 70 puan almak o testler hazırlık sadece

B

bim

Guest
90/15= günde 6 saat bir de buna hazırlık aşaması, döküman okuma, video izleme, test çözme vs. bütün işimizi gücümüzü bırakacağız buna bakacağız. mantıklı bir öğretim şekli olmadığını düşünüyorum. böyle bir kural varsa mecburen yerine getirmekten de başka bir şansımız yok.

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bunu yapmanıza gerek yok en azından ben öyle yapmamıştım önemli olan saati doldurmak ilk aşamada ve sistem şuna izin veriyordu bizde yarım saatte bir tıklıyordum ben saat işliyordu testleri filan daha sonra çözersiniz sınava kadar.

B

bim

Guest
şimdi öyle bir sistem yapmışlar ki, derse tıklıyorsunuz süre başlıyor, önce ön test çözülecek, bu çözülmeden video ve dökümanlara bakamıyorsunuz (hiçbirşey bilmeden ön test neden yaptırılır bu da ayrı bir mantıksızlık) sonra videoları izleyip dökümanlara okuyup ardından son test'i bitirmenize müteakip ders tamamlanmış oluyor.

sizin ki gibi bir teknik geliştirmekte fayda var :)

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
şimdi öyle bir sistem yapmışlar ki, derse tıklıyorsunuz süre başlıyor, önce ön test çözülecek, bu çözülmeden video ve dökümanlara bakamıyorsunuz (hiçbirşey bilmeden ön test neden yaptırılır bu da ayrı bir mantıksızlık) sonra videoları izleyip dökümanlara okuyup ardından son test'i bitirmenize müteakip ders tamamlanmış oluyor.

sizin ki gibi bir teknik geliştirmekte fayda var :)
ders tamamlamak farklı bir şey süreyi tamamlamak başka bir şey ben süreyi tamamlama kısmını belirtmiştim. Testleri ise ben sınavdan 10 gün önce çözmeye başladım.

B

bim

Guest
anlamadığım nokta şu; süreyi başlat bitime az kala ara ver, hiçbirşey yapmadan süre dolmuş olur, bu kabul görür mü?

s.aksu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bence hepsine katılmalısınız. fakat 81 saat zorunlu

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
anlamadığım nokta şu; süreyi başlat bitime az kala ara ver, hiçbirşey yapmadan süre dolmuş olur, bu kabul görür mü?
ben o şekilde yapmıştım sıkıntı yaşamadım, kursla görüşmek sanırım en faydalısı.

A. Aytuğ KADIOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar neden dersten kaçmayı kar görüyorsunuz? bunları okuyunca çok üzülüyorum. herkesin işi gücü var fakat bir şekilde zaman ayırmak zorundasınız buna. dünyanın parasını ödeyeceksiniz, ileride mesleğiniz olacak, hala 3 saat az gitmenin yollarını araştırıyorsunuz. biz işçilerimize iş güvenliği kültürünü öğretmeye çalışıyoruz fakat anlaşılan o ki eğitim seviyesi lisans düzeyinde olanlarımız bu bilinçte değil ne yazık ki....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.