Uzaktan Eğitim 2 Haftayı Aşarsa...

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Hakan ERSOY tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hakan ERSOY

Hakan ERSOY TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,

Şu an bir kursa başladım ve uzaktan eğitim aşamasındayım. Ancak 2 hafta gibi bir sürede 90 saat olarak nitelendirilen eğitimin bazı konuları (örneğin İş Kanunu ünitesi 200 küsur slayt) verilen sürede yetiştirmek imkansız, tabi eğer hakkını veriyorsanız. Ben de notlar alarak çalışıyorum. Aynı zamanda bir işte çalışıyor olmam sebebi ile 2 hafta süre bana yetmeyecek...

Acaba örgün eğitim esnasında da uzaktan eğitim konularına devam edebilme imkanımız var mı? Yoksa verilen şifreler geçerliliğini yitiriyor mu?

Saygılarımla...

2. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Hakan Bey, önemli olan size verilen süreler içerisinde bütün slaytların saatini doldurmak. Hatırladığım kadarıyla her slaytın dolması gereken belli bir süresi vardı (örneğin bir slayt 60 dk gibi). Ben de eğitim aldığım sırada çalıştığım için akşam yetiştiremiyordum. Gündüz vakitlerinde eğitim aldığımız kurumun sitesinden slaytları açık bırakıp zamanlarını o şekilde doldurmuştuk:) Videoları da açık bırakıp zamanlarını doldurmayı unutmayın. Daha sonra yavaş yavaş çalışırsınız şifre siz sınavı geçene kadar geçerli. Örgün eğitim sırasında da bu slaytlara çalışabilirsiniz zaten aynı konular anlatılacak. En azından benim gittiğim eğitim kurumunda anlattığım şekildeydi. Umarım bahsettiğimiz konu aynıdır.
    Başarılar dilerim....

Hakan ERSOY bu yazıya teşekkür etti.
  3. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

merhaba ben bu gün uzaktan eğitime başlıyorum nasıl bi yol izlememi önerirsiniz

4. Hakan ERSOY

Hakan ERSOY TÜİSAG Üyesi

Tecrübeyle sabit meseleler bunlar :p
    Aslında yeni yönetmelik taslağında; "Uzaktan eğitim tamamlanmadan yüz yüze eğitim, yüz yüze eğitim tamamlanmadan pratik eğitim başlatılamaz. Pratik eğitimler, yüz yüze eğitimin tamamlanmasından itibaren en geç bir ay içerisinde tamamlanır." ibaresi var ama örneğin gittiğim kurs, tüm aşamalar tamamlanalı 1 hafta geçmesine rağmen hala sanal eğitimini tamamlamayanların listesini gönderiyo ki içlerinde bizim gruptan arkadaşlar da var :) Bu sebeple tam olarak bişey diyemiyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

yvzbskn bu yazıya teşekkür etti.
  5. beyazmermi

beyazmermi TÜİSAG Üyesi

bende arkadaşın dediği gibi işyerinde açıyorum slaytları, süreleri doldurmaya çalışıyorum. yoksa yetişmesi imkansız.

6. ayhanabi

ayhanabi TÜİSAG Üyesi

sınav tarihine kadar uzaktan egitimin tamamlanmış olması yani 90 saati doldurmuş olmanız gerekiyor. Bildigim kadarıyla bu tarihten sonra giriş şifreleri kapatılacağı için tamamlama şansınız olmayacak maalesef.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica