Uzaktan Eğitim 2 Haftayı Aşarsa...

Hakan ERSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,

Şu an bir kursa başladım ve uzaktan eğitim aşamasındayım. Ancak 2 hafta gibi bir sürede 90 saat olarak nitelendirilen eğitimin bazı konuları (örneğin İş Kanunu ünitesi 200 küsur slayt) verilen sürede yetiştirmek imkansız, tabi eğer hakkını veriyorsanız. Ben de notlar alarak çalışıyorum. Aynı zamanda bir işte çalışıyor olmam sebebi ile 2 hafta süre bana yetmeyecek...

Acaba örgün eğitim esnasında da uzaktan eğitim konularına devam edebilme imkanımız var mı? Yoksa verilen şifreler geçerliliğini yitiriyor mu?

Saygılarımla...

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Hakan Bey, önemli olan size verilen süreler içerisinde bütün slaytların saatini doldurmak. Hatırladığım kadarıyla her slaytın dolması gereken belli bir süresi vardı (örneğin bir slayt 60 dk gibi). Ben de eğitim aldığım sırada çalıştığım için akşam yetiştiremiyordum. Gündüz vakitlerinde eğitim aldığımız kurumun sitesinden slaytları açık bırakıp zamanlarını o şekilde doldurmuştuk:) Videoları da açık bırakıp zamanlarını doldurmayı unutmayın. Daha sonra yavaş yavaş çalışırsınız şifre siz sınavı geçene kadar geçerli. Örgün eğitim sırasında da bu slaytlara çalışabilirsiniz zaten aynı konular anlatılacak. En azından benim gittiğim eğitim kurumunda anlattığım şekildeydi. Umarım bahsettiğimiz konu aynıdır.
Başarılar dilerim....

Haluk DEMİRCİOĞLU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba ben bu gün uzaktan eğitime başlıyorum nasıl bi yol izlememi önerirsiniz

Hakan ERSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Tecrübeyle sabit meseleler bunlar :p
Aslında yeni yönetmelik taslağında; "Uzaktan eğitim tamamlanmadan yüz yüze eğitim, yüz yüze eğitim tamamlanmadan pratik eğitim başlatılamaz. Pratik eğitimler, yüz yüze eğitimin tamamlanmasından itibaren en geç bir ay içerisinde tamamlanır." ibaresi var ama örneğin gittiğim kurs, tüm aşamalar tamamlanalı 1 hafta geçmesine rağmen hala sanal eğitimini tamamlamayanların listesini gönderiyo ki içlerinde bizim gruptan arkadaşlar da var :) Bu sebeple tam olarak bişey diyemiyorum...

beyazmermi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bende arkadaşın dediği gibi işyerinde açıyorum slaytları, süreleri doldurmaya çalışıyorum. yoksa yetişmesi imkansız.

ayhanabi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sinav tarihine kadar uzaktan egitimin tamamlanmış olması yani 90 saati doldurmuş olmanız gerekiyor. Bildigim kadarıyla bu tarihten sonra giriş şifreleri kapatılacağı için tamamlama şansınız olmayacak maalesef.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.