Soru Uzman Olarak Çalıştığım Sürenin Tamamı Isg-katipte Görünmüyor.süre Eklemesi Yapılabilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kenny tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Ben yaklaşık 2.5 sene C sınıfı uzmanı olarak bir firmada çalıştım.İşe girince bakanlığa uzman olarak işe başladığımı bildirir dilekçe yolladık.Bakanlıktan cevap gelmeyince bir ker daha uzman olarak çalıştığımı bildirir dilekçe yolladık.Cevap olarak isg-katipten giriş yapmamız söylendi.

İsg-katipten giriş yaptık ama 2.5 sene çalışmış olmama rağmen katibe göre giriş yaptığımız tarih yani 6 ay uzmanlık görevi yaptığım görünüyor.Yani B sınıfı sınavlarına girebilmek için 2.5 sene daha C sınıfı olarak çalışmalıyım..

Eğer eski işyerimden işe başlangıç ve bitiş tarihleri ve bu sürede uzmanlık yaptığımı bildirir bir belge,bu süre zarfında ayda 5 gün çalıştığım günler için yatırılmış sigorta dökümü ve işe başladığım tarihten itibaren yapmış olduğum çalışmaları (risk analizi,eğitimler,acil durum planları vs) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yollasam uzman olarak çalıştığım süre 2.5 sene olarak güncellenebilir mi ?

Eğer bu olursa 6 ay daha çalışıp B sınavlarına girebilme hakkım doğacak.

Bir fikri olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum...

2. Kaner

Kaner TÜİSAG Üyesi

Maden kazasından sonra çıkacak torba yasada bu konuya ilişkin yeni bir düzenleme getirileceği duyumunu aldım.

kenny bu yazıya teşekkür etti.
  3. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla alo 170 i arayıp durumu anlattım.bakanlığa bi dilekçe yazıp takip no verdiler.çarşamba arayıp sonucu öğreneceğim baklım...

4. Kaner

Kaner TÜİSAG Üyesi

Hadi hayırlısı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

eyvallah hocam

6. arda66

arda66 Guest

Çarşamba cevaplanacağını sanıyorsan yanılıyorsun
    170 deliler senin benim kadar olayın farkında değiller benim dilekçem 2 hafta oldu en sonunda biz sana mesaj atarız dediler bende ümidi kestim artık önce 3 gün derler sonra incelemeye aldık derler sonra işin içinden çıkamazlar inceleniyor hala derler en sonunda beklemeye devam derler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla hayırlısı hocam.elimden bu kadarı geliyor.benim de pek ümidim olmamasına rağmen çarşamba arayacağım 170 i...yalnız bu işin peşini bırakmayacağım.bakanlıktaki 3,5 işgüzar yüzünden 2 senemin kaynaması ağırıma gidiyor...

8. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

sen haklı çıktın dostum. bu gün aradım takip no söyledim dilekçeniz bakanlığa ulaşmış haftaya tekrar arayın dendi.haftaya da bi sonraki haftaya arayın diyecekler gibime geliyor...

9. arda66

arda66 Guest

KAREŞİM BENİM BAŞVURU FORMUMA HALA CEVAP VERİLEMEDİ bekliyorum haftaya sana cep telefon numaran bumu?
    mesaj olarak size yanıt gönderiz diyecekler sonra yavaş yavaş ümidini kaybediyorsun orada cevasplyacak kimse mevcut değil
    dünkü iş bilmeyen yönetmelikteki kişileri koymuşlar oraya

10. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

valla ben en kötü ihtimal bakanlığa durumu açıklayan bir dilekçe yazıp ek olarakta bakanlığa zamanında uzman olarak kaydedilmem için yazdığımız 2 dilekçenin noter onaylı kopyasını,2 yıl boyunca orada yaptığım risk analizlerinin,acil durum eylem planlarının,verdiğim eğitimlerin,eğitime katılanların imzasının olduğu belgeleri,verdiğim başarı sertifikalarını falan komple fotokopisi, çalıştığım sürece yatan maaşlarımın düşünümü, sigorta kaydımı vs ne belge bulursam yollayacağım. XXXXXX (yazmak uygun değil) değillerse 2 sene boyunca verilmiş emeğimi görüp süremi eklerler...

11. osman.koyuncu

osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

Daha önce yükselme sınavları için bakanlığı belli belgeleri gönderip başvuruda bulunuluyordu. İSG-KATİP 'ten önce ek-4 (uzman sözleşmesi) doldurup işyeri ile karşılıklı imzaladıysanız ve bu 2,5 senenin çalışma dökümanlarını da (risk analizi , kurul defteri kopyası , verilen eğitimlerin katılım listeleri ve sizin imzanız olan nüsha v.s.) ibraz edebilirseniz sorun olmayacaktır.

kenny bu yazıya teşekkür etti.
  12. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica