Uzmanlık Belgemizi Nasıl Alacağız?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında izmir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

Eğitim aldığım kurumdan gelen mail;

"Değerli Katılımcılar Aşağıdaki mail ÇSGB'lığından bugün saat 15:00'da tarafımıza gönderilmiştir. Sertifikalarınız için evraklarınızı biz hazırlayarak bakanlığa gönderiyorduk o sistemi bugün itibariyle değiştirmişler. Kurum olarak değil bireysel olarak her katılımcı, evraklarını bizzat bakanlığa ulaştıracak. Evraklarınız bizde(diplomalarınız aslı gibidir olarak onaylanmış şekilde) hazır. Evraklarınızı bizden alarak direk bakanlığa başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için kurum telefon numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz. (Dilekçe örneği ek'tedir.)"

Ekli Dosyalar:

2. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Bizim kurumda daha staj belgelerini düzenlememiş hey allahım ya nediyim bilmem ki

3. HüseyinK

HüseyinK TÜİSAG Üyesi

Tabiki sayılmayacak..
    Sayılması için iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sözleşmesi yapılmalı ve bir örneğininde ÇSGB'ye gönderilmesi gerekiyor..

4. kazım akkaya

kazım akkaya TÜİSAG Üyesi

Selamlar,
    Belge gelmeden sertifika numarasını öğrenmemiz mümkün müdür.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ali Okan Çifteli ve Ali Rıza Erdoğan bu yazıya teşekkür etti.
  5. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

Az önce eğitim aldığım kurum ile görüştüm size evraklarınızı kargo ile yollayamayız bakanlık imza karşılığı alın demiş tanıdığınız varsa ona vereyim diyor yada siz geleceksiniz diyor.

6. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Böle birşey olamaz çünkü cumartesi günü arkadai bizim belgeleri almaya gitti eksik evrak var diye bugune bıraktılar yani veriliyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

vermiyorlar değil veriyorlar ama kargo olarak yollamıyorlar

8. omark

omark TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben çasgem den aldım eğitimimi.onlar bir dilekçe fakslatyın size evrakınızı göndereyim dedi.bilginize...

9. Ali Rıza Erdoğan

Ali Rıza Erdoğan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Kazım arkadaşın dediği gibi,
    Sertifika numaramızı elden başvursak öğrenmemiz mümkün olur mu? Bu enim için şu açıdan önemli şu anda çalışmadığımdan bu uzmanlık üzerine bir iş bulduğumda bu numara olmadan o işi yapamayacağım için 3 ay beklemeden bir an önce almam lazım. Bu konuda herhangi bir öneriniz varsa çok sevinirim.

Saygılar....

10. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Sayın omark bende ÇASGEM'den aldım eğitimi...
    Artık bireysel başvuru yapılması isteniyor ve dilekçede istenen belgeler olan diploma, nüfüs cüzdanı fotokopisi ve eğitim katılım belgesi (ÇASGEM kurs bitince verdi) bizde zaten mevcut. ÇASGEM sizden ne dilekçesi istedi ve size ne evrakı gönderecek?

11. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

önceden dosya olarak eklenmişti ama sadece dilekçeyi aşağıya ekledim...
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
    (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü)​

Bakanlığınızca yetkilendirilen ……………… eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını, / /2011-2012 tarihli ve ….. sayılı eğitim katılım belgesi ile tamamladım.

13.05.2012 günü Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında ……. puan aldım. Adıma düzenlenecek olan iş güvenliği uzmanlığı belgesinin tarafıma gönderilmesini arz ederim.

İmza​
    Ad-Soyad​

EKLER:
    1- Diploma veya mezuniyet belgesinin; aslı, noter onaylı sureti veya eğitim aldığı eğitim kurumunun onaylı sureti
    (İSG Ön lisans ya da Lisans, Yüksek Lisans belgesi tek başına yeterli değildir)
    2-Nüfus cüzdanı fotokopisi
    3-Eğitim katılım belgesi

NOT: Lisans belgesinin aslı gönderildiği takdirde kişiye sertifikası ile birlikte geri gönderilecektir.

E-posta:

Tel Ev:
    İş:
    Cep:

İletişim adresi:

12. brktbk

brktbk TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler arkadaslar. Yalnız anlamadığım bişey var sertifikamızı almak için illa ki Ankara'da elden mı başvuru yapmak gerekiyor? Yoksa kargoyla belgelerimizi yollayip sertifikayı almadan sadece lisans numaramızı alsak olmuyor mu?

13. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

sayın brktbk, illaki ankara ya elden teslim edilecek diye birşey yok...kargo ile de göndermek olur...

buketdemir ve brktbk bu yazıya teşekkür etti.
  14. igormortiis

igormortiis TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben şimdi lursla görüştüm, bakanlıkla görüşmüşler ve kursların teslim etmesinide kabul etmiş bakanlık. kurs teslim edecekmiş bugün

15. omark

omark TÜİSAG Üyesi

Cem Bey merhaba,
    Bakanlıktan sertifika belgelerini almak için istediği belgelerden eğitim katılım belgesini Casgem den alacaksınız.O belgeyi Casgemin size göndermesi için de Casgeme bir dilekçe ile başvuracaksınız.

16. omark

omark TÜİSAG Üyesi

Cem bey Casgem bize kurs bitiminde eğitim katılım sertifikası verdi ama biz onu staj yaptığımız fabrikanın genel müdürüne imzalatıp tekrar casgeme geri gönderdik.Eğitim sertifikalarımız şu an Casgemde.Onu almamız içinde Casgeme eğitim sertifikamın şu adrese gönderilmesini rica ederim şeklinde bir dilekçe fakslıyorsunuz.Onlardan gelen eğitim sertifikası ve diğer belgelerle birlikte de bakanlığa başvurup sertifikanızı alıyorsunuz.

17. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Diploma fotokopisinin eğitim kurumunun onaylı süretini gönderirsek kabul edilir mi?Burada eğitim kurumu ile belirtilen nedir?Yani üniversite mi yoksa isg eğitimi aldığımız kurum mu?Eğitim kurumundan benim aklıma isg eğitimini aldığımız şirket geliyor.Diğer türlü olsa Üniversite diye belirtirdi.Fakat isg eğitimi aldığım kurum biz onaylayamayız diye belirtti.Burada size göre nedir?Veya siz nasıl yaptınız?

18. replican

replican TÜİSAG Üyesi

ben dün belgeleri elden teslim ettim gittiğin kursun diploma fotokopisini aslı gibidir şeklinde onaylaması yeterli benimkini kurs onaylamıştı kabul ettiler .

19. yurdanur84

yurdanur84 TÜİSAG Üyesi

belgesi eline ulaşan kimse var mı acaba ?

20. yasin123

yasin123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bişey sorcam. ben evraklarımı PTT ile gönderdim. şimdi internette barkod numarasıyla evraklarımın nerede olduğunu takip ediyorum ama şöyle bir problem var. gidecek yer SGK yazmış. ama ben adresi doğru yazmıştım genel müdürlüğün açık adresini. başka böle bişey yaşayan arkadaş varmı acaba?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica