Soru : Vinç Ve Gırgır Vinç Periyodik Bakımı Hakkında ?

Seyfullah Sadıkoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
Şantiyelerimizde 3 adet, yaklaşık 10 yıllık gırgır vinç bulunmaktaydı. Bu gırgır vinçlerin herhangi bir periyodik bakımları olmadığı gibi, gerekli kullanım talimatları, özelliklerini belirten belgelerde mevcut değildi.
Bende bu gırgır vinçleri üreten firmayı buldum ve görüştüm. Şimdi vinçlerin hepsinin tamirat, bakım, yenileme işlemleri ve gerekli belgelerinin temin edilmesi için üretici firmaya gönderiyorum.

Şimdi sormak istediğim soru şudur ki bu gırgır vinçler geri geldikleri zaman MMO ya haber vereceğim vede onlar bir form mu oluşturacaklar ? Benim bu vinçleri kullanabilmem için neler yapmam gerekiyor ? İkinci soru olarak ta bir sonraki periyodik muayeneler için de sürekli MMO'yu mu aramam gerekiyor? Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Seyfullah Sadıkoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kendi sorumu kendim cevaplamak istiyorum. MMO yu aradım ve gerekenleri öğrendim. Yenileme işlemi yaptıktan sonra bu yenilemeyi yapan üreticinin kontrol sertifikası varsa yani kendileri muayene ve kontrolleri yapmaya yetkili ise kendisine yaptırabiliyorum. Bizim üreticinin böyle bir durumu yoktu. Bu sebeple vinçlerimizi onarım ve bakım işlerinden sonra geri aldığımızda. MMO ya veya diğer akredite kuruluşlardan ekip çağırarak işlemleri yaptırmamız gerekiyormuş.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.