Soru : Vinç Sapan Sertifikaları Hakkında

ikeremk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba Arkadaşlar,

Şantiyemde kullanılan mobil vinçte bez sapan kullanılıyor.Fakat sapan'ın sertifikası mevcut değil.Ben sertifikalı sapan kullandırmak istiyorum.

Bu sertifikayı kimle verebiliyor ? Nerden alabiliriz.? Yeni bir sapan aldığımızda sertifikalı mı geliyor? hangi standartlara uygun olmalı..

Bunlar takıldığım noktalar,yardımcı olabilen bir arkadaş var ise sevinirim.

İsmail D

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

Sapanın sertifikasını, sapanı aldığın firmadan temin edebilirsin. Mevcut kullandığın sapanlarını her hangi gibi bir mekanik teste (Akma dayanımı vb.) tabi tutman pek olası değil.

TS EN 1492-1+A1 Tekstil Sapanlar : Genel amaçlı kullanımlar için suni liflerden yapılan düz kalın dokuma sapanlar
TS EN 1492-2+A2 Tekstil Sapanlar : Genel amaçlı kullanımlar için suni liflerden yapılan yuvarlak sapanlar

İnternetten sapan siparişi verebileceğin ürüne özel seri nolu sertifika verebilen firmalar mevcut. Ufak bir araştırmadan sonra bulabilirsin.

İyi çalışmalar...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.