Vinçlerin Teknik Testleri

serhat güler

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar MMO'dan vinç için periyodik test yaptırılmış rapor sonucu vincin kullanımında herhangi bir sakınca yoktur yazıyor. Fakat bir sonraki test tarihi 3 ay sonrasına görünüyor raporda. Yasal olarak bu süre 1 sene. Bence 3 ay sonra tekrar test yaptırılmalı. Ama neye dayanarak yazılmış anlamadım. Yorumlarınızı bekliyorum.

imrenlim

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar MMO'dan vinç için periyodik test yaptırılmış rapor sonucu vincin kullanımında herhangi bir sakınca yoktur yazıyor. Fakat bir sonraki test tarihi 3 ay sonrasına görünüyor raporda. Yasal olarak bu süre 1 sene. Bence 3 ay sonra tekrar test yaptırılmalı. Ama neye dayanarak yazılmış anlamadım. Yorumlarınızı bekliyorum.
mmo hala milleti kazıklama derdinde,,yönetmelik neyse o

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
mmo hala milleti kazıklama derdinde,,yönetmelik neyse o

Öyle değil arkadaşlar, eski alışkanlıktan kalma 3 ay yazılması. Durum şu, aldığınız rapor 1 yıl geçerli, bir ara 3 ayda 1 di ondan kalmış.
Ama benim tavsiyem de arayı çok açmamaktan yana, 3 ay - 6 ay artık siz bilirsiniz.

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mmo kendini kurtarmaya çalışıyor.Tüzükte 3 ayda birdi testler yönetmelik çıkalı 3 sene oldu forma hiç mi bakmıyolar.Vinçin çalışma saatine yoğunluğuna göre risk analizinde belirlenen sürelerde 1 yılın altına çekilebilir.Ama kimse niye 3 ayda bir yapmadın diye sorgulayamaz.Bence raporunuzun düzeltilmesinin talep edin.

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Vinç kontrolü kaldırma aracına girdiği için iş ekipmanlarında alınacak sağlık ve güvenlik önlemleri hk yönetmelij gereği yılda en az 1 kez dir ama risk değerlendirmenize göre süreyi kısaltabilirsiniz .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.