Hata Bul Yük Dengelemede Son Nokta Bu Mudur?

ediko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
doğrudur,bu tür uzun parçalar V şeklinde iki noktadan bağlanarak taşınır. ayrıca burada dalgınlıkla vinci ileri yönde kumanda edeceğim derken aşağı-yukarı yönde hareket ettirmesi sonucu parmakları makaraya sıkışabilir.
Arkadaşlar bu tür yükler özellikle de üretimhane ve depo içinde hep böyle dengesiz yüklerin taşındığı yerlerde kesinlikle sapanlamayla taşınmaz Sapan kullanılır ama kancaya direk sapanlama olmaz. Travers denen yük dağıtıcılarla taşınır ki bu resimdeki en büyük hata vincin kancasında sabit yatay travers olmamasıdır. Çünkü belli ki hep uzun demir taşınıyor böyle atölyede. Ki cevaplardan gördüğüm kadarıyla kimse traversin ne olduğunu bilmiyor bilmek zorunda da değil zaten bende doğuştan bilmiyordum ama lütfen biraz araştırma yapalım.

Funda Gürsoy Özkocacık

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar fotoğrafa yorumlarınız okudum ancak unuttuğunuz bir konu var. ortada bir hata varsa 2 taraflıdır. her hafta toplu eğitim yapıyoruz fabrikada ve her hafta özellikle söylediğim konular oluyor ancak inatla devam ediyorlar hata yapmaya. Bunun yanında dediklerimi uygulayan kişiler de var. birde işveren, formen ve şef kısmı var ki bu da kişisine göre değişir. odasına kilitleyip sahaya çıkmasına izin vermediğim üretim şefi bile var. şu bir gerçek ki eğitim herkes için önemli ancak zevk olsun diye kendini vinç kancasına asıp arkadşına gezdirten kişiler de var. kısaca yeri ve kişileri tanımadan yorum yapmak doğru değil.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.