Yüksek Lisans Tezi Yapmayı Düşünüyorum, Ileride Çok Işinize Yarar Dediğiniz Konular Nelerdir ?

akufuk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba arkadaşlar ben iş sağlığı ve güvenliği konusunda maden mühendisliği bölümünde yüksek lisans tezi yapmayı düşünüyorum bu konu üzerine tez yapmak ileride çok işinize yarar iyi olur dediğiniz herhangi bir konu var mı arkadaşlar sizinde düşüncelerinizi almak istedim...

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Maden mühendisi olduğu için iş sağlığı ve güvenliği üzerine yüksek lisans yapmanız çok mantıklı ve doğru yoldasınız. Hem maddi hemde kariyer açısından ileride size faydası mutlaka olur.

gülenyüzlü

Üye
TÜİSAG Üyesi
madenlerde kullanılan terimlerin daha güncel isimleri üzerine tez konusu seçebilirseniz sınava girecek tüm adayların hayır dualarını almış olursunuz

osmanoz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Peki genel olarak iş güvenliği konusunda bir yüksek lisans tezi önerebilir misiniz?

Mesut KORKMAZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tezli mi? tezsiz mi?

eniyiisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
akufuk,
kömür ocaklarında havalandırma ve grizu patlamalarının önlenmesi için alınacak önlemler gibi bir konu sizin için çok uygun olur
madenlerdeki sıkıntı zaten uygun olmayan havalandırma, exproof olmayan ekipman kullanımı ve neticesinde grizu patlamaları bunları işleyeceğin bir konu olursa çok faydalı olur.

akufuk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
tezli mi? tezsiz mi?
tezli yapçam afyon kocatepe üniversitesinde ama B sertifikası sınavına giriş hakkı olmucak sanırım bu okulda yapınca ama tezin ilerki dönemlerde yararlı olabileceğini düşünüyorum herhangi bir konu öneriniz varmı acaba...

comert54

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar, herkese merhaba.
İş güvenliği yüksek lisansı yapılabilecek üni. lerin bir listesi varmıdır?

Ahmet AZAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
kocaeli üniversitesi, gazi üniversitesi, yeniyüzyıl üniversitesi,
Şuan bildiklerim bunlar

Demet Ağaç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bende maden muhendısıyım tez konusu belırleme aşamasındayım. Bu konuda fıkırlerınız nelerdır?

sunayersever

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bende çevre mühendisiyim ve hastanelerin nükleer tıp ve onkoloji bölümleri için tez konusunu önerir misiniz?

İrem D.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Dokuz eylul universitesi de bu yil aciyormus yuksek lisans programi..

AHMETKILIÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba Akufuk,
Benim onerim biraz degisik olacak;
Dunya uzerindeki en guncel madenlerin teknik ozellikleri ulkemizde de uygulanabilir ancak maliyetler nedeniyle hazirlayacaginiz tezin ulkemizde uygulanmasi su anda cok zor, maden alaninda cok koklu bir degisiklik olmadiktan sonra.
Ulkemizde sosyal bilimler pek onemsenmiyor ama sosyal bilimler gelismisligin bir gostergesi. Lafi uzatmamak gerekirse; yapacaginiz tez maden calisanlarinin sosyal yasamlari, ailelerinin ve kendilerinin sosyal olanaklardan yararlanmasi, calisirken ve calistiktan sonraki, emeklikleri zamanindaki psikolojik durumlarinin iyilestirilmesi vs zira calisma zorluk skalasinda zirvede yer alan bir sektor. Isin varacagi yer nihayetinde maliyetler olacaktir ancak calismanizdan maden islerinde is guvenliginin gelistirlimesi gibi bir sosyal avrupa projesi bile cikabilir.

Iyi calismalar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.