TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Soru Yükseltme Sınavına Giriş Şartları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

1. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

arkadaslar uzulerek soluyorum ama ilk defa 21 aralikta c sinifi olanlar yukseltme sinavina prim.gunleri tutsa dahi giremeyecekler. kanun yururluge girdigi tarihten itibaren yazmislardi agustosta sinava girdigi halde henuz belgesi hazirlanmayanlar icinde aciklayici olsun diye parantez acarak (18 agustos sinavina giripte henuz belgesi hazirlanmayanlarda sinava girebilir) demisler.

2. e-mine

e-mine TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

lütfen moral bozmayalım. duyurudaki 3. örneğe bakınız

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu

3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. CemalDemir

CemalDemir TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    nediyosaniz o. neden moral bozayim ki.

5. celesav

celesav TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Eğer bakanlık, aralık sınavıyla C olanları yükseltme sınavına dahil eder, aralık sınavında B olup A için yükseltme sınavına girecek olanları,"2 sınav hakkı sadece bir belge sınıfı yükselmek için kullanılır" derse, işte o zaman kıyamet kopar. Ben şahsen B olsam, anında davamı açarım. Aralık sınavında C almış olanların yükselme sınavına girebileceğini yorumlamak demek, aralıkta B olanların yeterli prim günü oldugu takdirde A sınıfı yükselme sınavına gireceklerini yorumlamak demektir. Bu iki yorum ayrı düşünülemez, birbirine ters yorumlanamaz. O yüzden bakanlığın yapmış olduğu açıklama kendi içinde çelişmektedir. Yönetmeliklerin, sitedeki açıklamalarla değiştirilemeyeğini düşünürsek, bakanlıgın önünde 2 seçenek var.
    1) Bakanlık B'lere de bu hakkı tanır.
    2) yükselme için yeni başvuru almaz, sadece Aralık sınavı için başvuran ve başarısız olanlara yükselme sınavı yapar.

6. neslihan alkan

neslihan alkan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

7. neslihan alkan

neslihan alkan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    3.örnekte öyle yazmıyor ama... bencede moral bozmayalım:)

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. ferhat demırel

ferhat demırel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Subat ayında yapılacak sınavın sadece A ve B sınıfına yükseltme sınavı olacagı bilgisi dolasıyor.Öyleyse ilk defa sınava girecek biri muhtemel Mayıs ayındaki sınavına girebilecek ve 2 agustosda bu sürenin bitecek olmasından dolayı sanırım yükseltme sınavına giremeyecek yani bir önceki sınava giren kişilere 2 sınav hakkı tanınırken yeni sınava gireceklere bu hak tanınmayacak.Benim aklıma takılan 2 Agustos sınav tarihine kadarki süreyi mi yoksa sınav basvurusu olarak mı kabul edilecek?

10. azorlu80

azorlu80 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

Bu bilgiyi nereden aldınız ?

11. ferhat demırel

ferhat demırel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Şuan gittigim kursda dahil olmak üzere bircok yerde bununla ilgili bilgi aldım ama tabii daha herhangi bir acıklama yapılmadı,zaten subattaki sınavla ilgili yukseltme sınavına giremeyenlerle ilgili bilgi vardı ve herkes buradan cıkarım yapıp subatta sınav var denildi

12. azorlu80

azorlu80 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Ben de aralıktaki sınavı geçtim c alıyorum merakla bekliyorum ama açıklama yok biz ne ara sınava hazırlanacagız anlamıyorum

13. h&s

h&s TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaşlar belgemi geçen sene mayısta aldım. Şimdi prim günüm 1000 ama 6 senedir çalışıyorum yurtdışında yabancı firmada çalışıtığımdan primlerim yatmadı. Şimdi dışarıdan isteğe bağlı yatırabilip 1500 e tamamladıktan sonra sınava girebiliyor muyum Mayıs için veya Şubat?

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica