Yangın Eğitiminde Bir Iki Ufak Detay Hakkında

chemistanbul

Banned
Merhaba arkadaşlar,

yangın eğitimi ve işyerlerinde verilmesine dair bir iki notada takıldığım yerler var.

şimdi öncelikle malum yönetmelik ve tüzüğe göre 6 ay veya 1 yıl lık olarak bu eğitimleri yineleme süreleri var.
şimdi benim takıldığım nokta şu.(eğitimin kalitesi ve tam amacına uygun olması açısından nasıl verilmesi hakkında bilgim var.sorum sadece isg uzmanının vereceği veya verdiği genel ve temel eğitimle alakalı olacaktır.)işe girişte verdiğimiz ve yılda 1 tekrarladığımız temel isg eğitimlerinin konuları arasında yangın eğitimi var.bu yasal zorunluluğu karşılıyormu.???? ayrıca bir yangın eğitimi vermek gerekiyormu.???
yani işe başlayanlara verdiğimiz temel isg eğitimleri ile verdiğimiz yangın eğitimine ek olarak 6 ayda bir tatbikat yapsak yasal gerekliliği yerine getirebilirmiyiz. (dediğim gibi yasal gerekliliği yerine getirmek amacım.zaten bilgi ve tecrübe olarak eğitimlerimiz hariçten kaliteli şekilde yapılmakta.)

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Temel isg eğitiminde kısaca bahsedebilirsiniz fakat yangın eğitimini karşılamaz.
1. Acil durum ekip listesinde yangın söndürme ekibine; çalıştığınız yangın tüplerini ve ekipmanlarını kontrol eden anlaşmalı firma ile bağlı bulunduğunuz ilin itfaiye müdürlüğünden alabilirsiniz.
2. Yangın eğitimini bütün çalışanları kapsıyacak şekilde yangın tatbikatını birleştirerek yapsanız daha doğru olur. Yangın söndürücü tüp kullanımını, yangın hortumu kullanımıda görürler.
iyi çalışmalar

chemistanbul

Banned
ben temel isg eğitimi ile birlikte yangın eğitimi ve yılda 1 defa habersiz tatbikat, 1 defa uygulamalı-haberli tatbikat yapmayı düşünüyorum.
???????

servet yortumluk

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kardeşim,
iş yerinde vereceğin yangın eğitimini uygulamalı ve resimleri ile birlikte basit senaryosunu da yazarak dosyana koyar isen bu senin için yeterli olacaktır,
biz aynı şekilde yaptık ve 2 kez denetimden geçtik,
kolay gelsin,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.