Hata Bul Yangın Köşemizden Bi Fotoğraf :)

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
elektrik kabloları çok yakın ve düzensiz duruyor

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ewet doğru .) tebrikler

alix

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Buradaki asıl tehlike YSC yakınlıgı degıl, elektrik tesissat ve kabloların durumudur.

chemistanbul

Banned
90 cm denilince yanlış anlaşılıyor.maalesef bunu bu tüpleri satanlarda bilmiyor.taban 90cm yükseklikte olmayacak.tutma yeri 90 cm olacak.

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
anlayamadım :(

tanora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
tetik noktası yerden cm ye geçmeyecek şekilde askıya alınmalı

tanora

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
daha geniş yazıyım yangın tüplerinin tetik yeri (basınç noktasının olduğu yer tutamak noktası) yerden 90 cm yi geçmeyecek şekilde askıya alınmalıdır. ergonomiyi düşün eğer çok yüksekte olursa yani 90 cm den fazla kişi o tüpü sökmesi için çok mücadele verir bir başka kişi farkedemez kafası gövdesini geçerken çarpabilir adam panik halinde alırken elinden düşüreilir vs vs

chemistanbul

Banned
mevzuatta nasıl geçiyor; "yangın tüpleri yerden maksimum 90 cm yüksekte asılmalıdır"
bunu maalesef düşünmüyorlar ve 90 cm i gören yerden yukarı doğru 90 cm ölçüyor ve tüpün alt kısmı yerden 90 cm olacak şekilde asıyor.tüpün kendi uzunluğu 60-70 cm zaten.tutma yeri o zaman 1,5 metre civarına yükseliyor.orta boylu bir bayanın tutma yeri yerden 1,5 metre yukarıda olan bir yangın tüpünü almaya çalıştığını düşünsenize.yangını söndürmeyi bırakın ayağını kırar.hele bir de tüp 12 kg ise.
demek istediğim bu.
tutma yeri 90 cm yüksekte olacak şekilde asılmalıdır.

Gökhan Uzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Fotoğrafı görünce bütün perspektif algım kaydı. Elektrik düğmesinin yüksekliği mi doğru? Yangın sınıfları isimli levhanın yüksekliği mi doğru? Yoksa yangın tüpünün yüksekliği mi doğru? Bunların yerden yükseklik ölçülerini gönderebilir misiniz?

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
BU fotoğrafı bilerek yerleştirtim süpersiniz hepiniz tartışmak güzel b u şekilde algımız ve bakış açımız gelişiyor fotoğrafta elektrik kabloları düzensiz tüp yüksekliği konusunda da dip kısmı görünmüyor herkese yüksek gibi gelmiş olabilir ama fotonun altından sonra 10 santim sonra duvar bitiyor. yangın sınıfları tablosunu da ben astırmadım bnden önce yapıştırılmış. çıkartmak gerekli haklısınız alcak kalmış ancak yangın eğitimleri gerçekleştiriyoruz. yangın tatbikatları yapıoruz. ve tüpleri numaralandırdık fotoğraftaki gibi ve acil durum ekipleri de var hepinize teşekkürler isg uzmanları :)

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tüplerin yüksekliğinden önce dolumu, degilmi,son kontrol tarihlerini ve elimize aldıgımızda işyaparmı ona bakalım.
kesinlikle görünür bir yerde uygun söndürücü olması ve dolu olması çok önemli :)

chemistanbul

Banned
Tüplerin yüksekliğinden önce dolumu, degilmi,son kontrol tarihlerini ve elimize aldıgımızda işyaparmı ona bakalım.

malum bunlar olmazsa olmazlar.o nedenle bunlara değinmiyorumbile.zira bunu yaşarak gördüm.bir metal fabrikasında yangın tatbikatı yapıyorduk ve 6 tane tüp boş çıktı.araçtan gelen tüple zor söndürdük.bu nedenle onları ben saymıyorum.en ufak bir hatada telafisi olmaz çünkü.

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tüp.jpg
Yangından görüntüler...

Haldun SEBER

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
70945_3.jpg

Ankara Şeker Fab. Yangınından görüntüler

Ekli dosyalar

• ankarayangin şeker fabrk..jpg
    ankarayangin şeker fabrk..jpg
    38.6 KB · Görüntüleme: 48
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.