Yangın Merdivenine Kapı Olmayan Işhanı

ATILIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Mrb arkadaşlar, birşey danışacaktim. 5 katlı bir işhanının 3. katında bir ofisin risk degerlendirmesini yapıyorum. Bu iş hanında yangın merdiveni var ama hiç bir katta bu yangın merdivenine geçiş için kapı yok. şimdi bu ofis için yapacagım risk degerlendirmesinde kapının yapılmasını belirtecem.fakat diger katlarda yok bu merdiven olayının düzeltilmesi bu ofisin işvereninin sorumluugnda mı yoksa o işhanının sahibinin mi? bunu ögrenmek istiyordum.

Sorgulayan Adam

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
Resmi Gazete Tarihi:29.12.2012 Resmi Gazete Sayısı

MADDE 14 - (2) Birden fazla işyerinin bulunduğu iş merkezleri, iş hanları, sanayi bölgeleri veya siteleri gibi yerlerde, işyerlerinde ayrı ayrı gerçekleştirilen risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu yönetim tarafından yürütülür. Yönetim; bu koordinasyonun yürütümünde, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönünden diğer işyerlerini etkileyecek tehlikeler hususunda gerekli tedbirleri almaları için ilgili işverenleri uyarır. Bu uyarılara uymayan işverenleri Bakanlığa bildirir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.