Soru : Yangın Sistemi Döşeme Planı

mamamia41

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
şuan isg 1.sınıf okuyorum ve bir proje üzerinde çalışıyorum.

bir fabrika krokisi üzerine 1:1 ölçekle yangın sistemi döşemem gerekli.

binaların yangından korunma yönetmeliğine baktığımda çok fazla talimat var.bizden istenen
-yangın dolabı
-yangın tüpleri
-alarmlar

yangın dolabının düşük tehlike sınıfında her 500 metrekare de 1 yerleştirileceğini biliyorum,fakat yangın tüpleri ve alarmlar la ilgiye bilgi edinmem gerekli bilgisi olanlar birkaç bilgi verebilir mi?

serkan5555

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sorduğunuz soru çok geniş kapsamlı.Binaların yangından korunması hakkında yönetmeliği incelerseniz size yardımcı olur

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
öncelikli olarak binaların yangından korunması hk yönetmelik ardından TS 54-14 standardını göz önünde bulundurunuz standart alarmlar konusunda yeteri kadar bilgi verir yangın tüpleri vs içinde yönetmeliği kontrol ediniz. standardın açılımları var tabi 54-12 54-13 vb. göz gezdiriniz.

mnc

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yangın dolabının düşük tehlike sınıfında her 500 metrekare de 1 yerleştirileceğini biliyorum,fakat yangın tüpleri ve alarmlar la ilgiye bilgi edinmem gerekli bilgisi olanlar birkaç bilgi verebilir mi?

sorunuza cevaplar binaların yangından korunması hk yönetmelik de vardır, sprinker sistem algılama için de yükseklik vs gibi konular baz alnarak dedektör seçimi ve kır bas butonların yerleşimi gibi konuları da dikkate alınız.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.