Soru : Yangına Dayanıklı Konveyör Bant

Gökhan Uzun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Herkese selamlar.
Biz, yaklaşık 30 senedir konveyör bantları için tekstil ürünleri üreten bir firmayız. Ürettiğimiz yüksek mukavemetli bezler SBR kauçuk ile kaplanıyor ve çoğunlukla taş ocakları ve madenlerde kullanılıyor. Soma faciasından sonra haberlerde konveyör bantlarının tutuştuğu, yangını başka yerlere ilettiği gibi işçi yorumlarını gördüm.

Genelde, konveyör bant bezleri polyester ve nylon ipliklerden imal ediliyor. Bu çok düşük maliyetli ve çok yaygın bir üretim tekniği. Genelde müşteri taleplerine göre çalıştığımız için sipariş nasıl isteniyorsa o şekilde gönderiyoruz.

Yangın sırasındaki tek tehlike yangını uzağa iletme değil; yanan polyester ve nylonun dumanındaki zehirler de son derece zararlı. Bu konuda bizlerin de üzerinde bir sorumluluk olduğu düşüncesindeyim. Paylaşabileceğiniz yorumları bekliyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.