Yangın Çeklist

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında Ayşe Bekoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

arkadaşlar binalarda yangından korunma yönetmeliğine bakarak kendi çapımda çeklist hazırlamaya çalıştım ama yeterli olduğunu pek zannetmiyorum. hazırladığım örneğe bakıp eksiklerimi belirtirseniz çok memnun olurum...

Ekli Dosyalar:

sevgay, huso055, Serdal DEMİR ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. serkan5555

serkan5555 TÜİSAG Üyesi

maddeleride yanında belirtirseniz daha iyi olur gibime geliyor

ayşe bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  3. erkanersoy

erkanersoy TÜİSAG Üyesi

Şuan fazla zamanım olmadığı için yüzeysel bakabildim fakat gerçekten güzel hazırlanmış anlaşılır bir checklist olmuş. Elinize sağlık. Kazasız günler dilerim.

4. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Ayşe Hanım merhaba
    Yangın Kontrol Listesi örnek çalışmanız çok başarılı olmuş tebrik ederim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

arkadaşlar teşekkürleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim ama bir sürü eksiği olduğunu düşünüyorum... bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var, ekleyebileceğim daha bir sürü konu olduğuna eminim. fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

6. dd99ee88

dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

bence güzel olmuş ama illa ki daha detaylı olsun diyosan; hinterland, yangın tüpleri, acil çıkışlar (sayıları)binaların yüksekliklerine göre değişen yangın talimatnameleri,isg tüzüğündeki yangın kuralları,avrupa standartlarındaki şartnamaeler ...vs vs

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Ayşe Hanım
    İşletmelerin yangın risklerini kontrol ederken listede evet hayır boşlukları haricinde bazı açıklamaların yapılması gerekebiliyor. Bu durum kontrollerde sıklıkla oluyor.
    -Yangın merdiveni var mı? evet .....Ancak,
    Merdiven çatıya kadar uzanmıyor...,merdiven basamakları uygun değil..., merdiven çıkışa açılmıyor..,kapısı açık ancak sürgü sistemi var...,
    Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılabiliyor.
    Bu durumlardan kurtulmak için ben kontrol listesinde boşluk bırakılması gerektiğini, kontrolü yapan kişinin ilgili yer ve durum hakkında yorum yazmasının faydası olacağını düşünüyorum.
    -Birde diğer risk analizlerindeki gibi Tehlike Nedir?, Kimler Etkilenir?....gibi değerlemelerde yazılabilir diye aklıma geliyor.
    kolay gelsin

huso055 ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  8. erdem41

erdem41 TÜİSAG Üyesi

9. erdem41

erdem41 TÜİSAG Üyesi

Ayşe Hanım merhaba,

Evet/ hayır şeklinde çek listeler hazırlamak yerine, bence ilk başta o iş yerinde mevcut olan durumu ve mevzuat gereği yapılması gerekenleri bir rapor haline getirmek daha faydalı olur. Örneğin burada sadece yangın hidrantı var mı? yok mu demek yeterli değildir. Çünkü bu hidrantın tse'ye uygunluğu, debisi, binaya olan uzaklığı, hidrantlar arası uzaklık,, dizayn debisi, hindrant çıkışındaki basınç gibi kriterleride göz önünde bulundurmak gerekir.

Saygılarımla,

Seyfettin ERDEM

Ayşe Bekoğlu, huso055 ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  10. chemistanbul

chemistanbul Banned

bence oldukça detaylı hazırlanmış bir liste.benim tavsiyem evet/hayır ın yanında açıklama için bir kısımda bulunabilirdi.birde madem bu kadar deatylı hazırladınız keşke ilgili mevzuatın başlık numaralarını da yazsaydınız o zaman kaymaklı ekmek kadayıfı olurdu :) elinize sağlık bence mükemmel.

Ayşe Bekoğlu ve huso055 bu yazıya teşekkür etti.
  11. Adalı54

Adalı54 TÜİSAG Üyesi

bir tane de benden.
    dokümanları birleştirirsek faydalı bir şey ortaya çıkacak sanırım. bence çok elzem bir konu bu.

Ekli Dosyalar:

sevgay, contact73, Ayşe Bekoğlu ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. huso055

huso055 TÜİSAG Üyesi

ellerinize emeğinize sağlık çok teşekküğrler kazasız belasız günler

13. Aymi

Aymi TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica