Soru Yangın Sistemi Döşeme Planı

Konu, 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' kısmında mamamia41 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mamamia41

mamamia41 TÜİSAG Üyesi

şuan isg 1.sınıf okuyorum ve bir proje üzerinde çalışıyorum.

bir fabrika krokisi üzerine 1:1 ölçekle yangın sistemi döşemem gerekli.

binaların yangından korunma yönetmeliğine baktığımda çok fazla talimat var.bizden istenen
    -yangın dolabı
    -yangın tüpleri
    -alarmlar

yangın dolabının düşük tehlike sınıfında her 500 metrekare de 1 yerleştirileceğini biliyorum,fakat yangın tüpleri ve alarmlar la ilgiye bilgi edinmem gerekli bilgisi olanlar birkaç bilgi verebilir mi?

Haldun bu yazıya teşekkür etti.
  2. serkan5555

serkan5555 TÜİSAG Üyesi

sorduğunuz soru çok geniş kapsamlı.Binaların yangından korunması hakkında yönetmeliği incelerseniz size yardımcı olur

3. Burak HEKİM

Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

öncelikli olarak binaların yangından korunması hk yönetmelik ardından TS 54-14 standardını göz önünde bulundurunuz standart alarmlar konusunda yeteri kadar bilgi verir yangın tüpleri vs içinde yönetmeliği kontrol ediniz. standardın açılımları var tabi 54-12 54-13 vb. göz gezdiriniz.

4. melikenas

melikenas TÜİSAG Üyesi

sorunuza cevaplar binaların yangından korunması hk yönetmelik de vardır, sprinker sistem algılama için de yükseklik vs gibi konular baz alnarak dedektör seçimi ve kır bas butonların yerleşimi gibi konuları da dikkate alınız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica