Soru Yangın Söndürme Tüpleri

Konu, 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Binaların yangından korunması yönetmeliği

2. heroglu

heroglu TÜİSAG Üyesi

Basınclı kap demek istemiştim teşekkür ederim.

3. Ali Sen12

Ali Sen12 TÜİSAG Üyesi

en fazla 25m mesafe olur tüp aralarında. ayrıca göstergeler size sadece itici gaz olan azotu gösterir içindeki kimyasal yada biyolojik ürünün ne durumda olduğunu anlayamazsınız hem yangın firmasında uzun zamandı çalışıyorum hemde iş güvenliği uzmanıyım. firmalarla çalışırken üretici firmalarla çalışmaya gayret edin arkadaşlar. başınız çok ağrır...

4. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

ali bey o zaman tüpleri kontrol ederken ne yapmamız gerekli.yardımcı olurmusunuz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ali Sen12

Ali Sen12 TÜİSAG Üyesi

Köpüklü cihazlar yonetmelikte belirtir yılda bir dolum yapılır köpüklü cihaz kapalı ortamda sicaklik 0 ın altına düşmediği müddetçe kendini muhafaza eder ve bir yıl özelliğini kayıp etmez. Kuru kimyevi tozlu cihazlar bazen taslasma yapar bu genellikle map tozu yerine karbonat ve mermer tozu kullanildiginda olur. Bu cihaza örneğin anahtar ile vurulan ses tonundan anlaşılır. Yada sürekli olmamakla beraber cihaz ters yüz edilerek içinin hala toz sesi gelerek yer değiştirip değiştirmediği ile anlasilabilir. Hassas bir konu cihaz sayısı yüksek olan yerler yüzde iki oranında tüpü tubitak yada odtüye teste gönderebilir bu sizi bir çok soru ve sorununuzdan korur saygılar

6. Ali Sen12

Ali Sen12 TÜİSAG Üyesi

Firmanın yangın firması ile yapacağı anlaşma ile firmaya kontrol ettirmek en mantıklısı biz bu işi uzun zamandır yapıyoruz uzmanlık belgemi almadan önce de çalışıyordum. Tüpun ses tonundan bile içindeki maddenin faal olup olmadığını anlayabiliyoruz. Mano metre yeşil seviyede olur azotta sıkıntı yoktur ama içi taşlaşmış olabilir vs vs

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. haso61

haso61 TÜİSAG Üyesi

TS ISO 11602-2
    YANGINDAN KORUNMA – TAŞINABİLİR VE
    TEKERLEKLİ YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER- BÖLÜM 2 :
    MUAYENE VE BAKIM

4.3 Bakım
    4.3.1 Genel
    Ek C’de belirtilenler dışındaki bütün söndürücülere, aşağıda belirtilen bakım işlemleri uygulanmalıdır.
    a) Yılda bir kezden daha fazla olmayan, ancak 6 aydan da daha az olmayan aralıklarla,

8. fatih mehmet cansız

fatih mehmet cansız TÜİSAG Üyesi

1- Anayasa
    2- Milletlerarası Andlaşmalar
    3- Kanunlar
    4- KHK (Kanun Hükmünde Kararname)
    5- Tüzükler ( Nizamname)

6- Yönetmelikler
    7- Yönerge
    8- Tebliğ
    9- Genelge
    10- Talimat
    burada standartlar yazmıyor dolayısıyla binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik gereği yılda 1 görsel 4 yılda 1 hidrostatik teste tabi tutularak yapılır.
    Not:TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi alan kurum veye şirketler yılda 1 periyodik ve 2 yılda bir hidrostatik teste tabi.

9. demetçe

demetçe TÜİSAG Üyesi

Ben serum,ilaç üretim fabrikasında çalışıyorum. Tehlikeli sınıftayız , bu söylediğiniz yönetmelikte ilaç üretimiyle ilgili tehlike sınıfı verilmemiş ne olarak kabul yapmalıyım?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. YANGINDAN KORUNMA – TAŞINABİLİR VETEKERLEKLİ YANGIN SÖNDÜRÜCÜLER- BÖLÜM 2 :MUAYENE VE BAKIM

Yandex.Metrica