Soru Yangın Tatbikatı Nasıl Yapılmalı?

Konu, 'Yangın Emniyeti ve Kontrol Yöntemleri' kısmında FEİ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. FEİ

FEİ TÜİSAG Üyesi

Çalıştığım firmalara yangın tatbikatı yaptırmak istiyorum.Ancak geçmiş dönemlerde itfaiyenin bile bu tatbikatlarda başarısız olabileceğini gördük.Dolayısıyla biraz endişeliyim.Yangın tatbikatı yapanlarınız var ise bilgilendirmenizi rica ederim.

Haldun bu yazıya teşekkür etti.
  2. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Yangın eğitimlerinizi kesinlikle ciddiye almanızı ve önemsemenizi tavsiye ederim.
    Öncelikle eğitimin içeriğini iyi planlamanız gerekiyor.
    Amacınız nedir?
    -Tüm çalışanıma Yangın söndürme cihazını öğretmek, olası durumda yangına müdahale etmesi
    -Acil Durum ekibinde görevli Söndürme ekibine YSC. öğretmek
    -Yangın Tatbikatı yapmak (Dikkat edin yangın eğitimi başkadır, Yangın Tatbikatı başkadır...)
    -Tüm personelin katılımı ile bir tatbikat düzenlemek mi? Eğitim amaçlı sadece Acil Durum Ekibime hazırlık eğitimimi vermek?
    -Eğitim ve Tatbikat farklı şeylerdir. Karar vermeniz gerekir. Önce eğitim sonra Tatbikat yapılmalıdır.
    .....
    Sanırım şimdilik bunlar size yetecektir.

keskinkilic ve erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
  3. DeathNote

DeathNote TÜİSAG Üyesi

Y.S eğitimi yapıldıktan sonra tatbikat daha anlamlı olur. Teoriden ise pratik her zaman daha akılda kalıcıdır.

Last edited by a moderator: 22 Ağustos 2014
  4. Haldun

Haldun TÜİSAG Üyesi

Aykut Bey bence yangın söndürme eğitimi Tatbikatların sadece ufak bir parçasını oluşturmaktadır. İşletmeler için ana konu haberleşme ve tahliye olmalıdır...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. DeathNote

DeathNote TÜİSAG Üyesi

Haldun Bey Y.S eğitimi tatbikatların ufak bir parçasını oluşturur. Ama karşıdaki insan hiç bir şey bilemeden de tatbikat yapmak benim düşünceme göre doğru değil. Eğitimden kastım da ön bilgilendirmedir. Ana konu başlıklarına kesinlikle katılıyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica