Yapı denetim firması isg birimini denetleyebilir mi??

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında mehmet ali aslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. mehmet ali aslan

    mehmet ali aslan TÜİSAG Üyesi



    Arkadaslar inşaat şantiyesi yapılanması ıcerısınde yapı denetım fırması ısg bırımını denetleme yetkısı varmı varsa bu yetkının dayanagı nedır bılen varsa cvp verırse cok sevınırım.. ıyı calısmalar...



     
    volkan seven bu yazıya teşekkür etti.
  2. leyla

    leyla TÜİSAG Üyesi



    YAPI DENETİM KURULUŞLARI VE GÖREVLERİ
    MADDE 2
    İş yerinde,iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda gerekli tedbirlerin alınması için yapı müteahhidini yazılı olarak uyarmak,uyarıya uyulmadığı takdirde durumu ilgili bölge çalışma müdürlüğüne bildirmek



     
    cemakbulak bu yazıya teşekkür etti.
  3. Cem AKBULAK

    Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

    benim bildiğim,yüklenici firmayı,müteahhiti denetler..iş güvenliği birimini denetleyemiyor sanırım...

     
  4. murkiv5555

    murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

    benim bildiğimde denetleyemez isg kurulu çalışma bölge müdürlüğüne bağlı bir birim olması gerekiyor...



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
    cemakbulak bu yazıya teşekkür etti.
  5. Cem AKBULAK

    Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

    doğru..bölge md. müfettişleri denetleyebilir bence de...

     
  6. leyla

    leyla TÜİSAG Üyesi

    4708 No lu YAPI DENETİMİ HAKKINDA KANUN (2001)
    Yapı denetim kuruluşları ve görevleri Madde 2 f fıkrası ( ya da bendi ne deniyorsa artık hukukçu olmayınca bilemedim;) )



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica