Soru Yapı Işlerinde Sağlık Ve Güvenlik Koordinatörü Kimler Olabilir?

Konu, 'Adım Adım İş Sağlığı ve Güvenliği' kısmında Bora Alevok tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

İyi günler arkadaşlar. Yapı işlerinde sağlık ve güvenlik koordinatörü olarak kimler görevlendirilebiliyor. Bu konuda mesleki yeterlilik veya belge aranıyor mu? İş veren İGU'larını bu görev için atayabilir mi?

2. gönül k

gönül k TÜİSAG Üyesi

Bir inşaat şantiyesinde taşeron firmasında sağlık güvenlik koordinatörü ataması yapılırken izlememiz gereken yol nedir sgk il müdürlüklerine nasıl bildirim yapılır arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum.

3. que

que TÜİSAG Üyesi

Uzman olmaz, uzmanin gorevleri belli. Bu kişiler genelde şantiye şefi olur. İşverenin sizi atamasına izin vermeyin lütfen

gönül k bu yazıya teşekkür etti.
  4. gönül k

gönül k TÜİSAG Üyesi

zaten şantiye şefini atanacak ama neler yapmam gerektiğini bilmiyorum sgk il müdürlüğüne giderken hangi belgeler gerekli bilmiyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bora Alevok

Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

Sizin yapacağınız bir şey yok. İGU, ik veya muhasebenin işini yapmamalı, bu zaten işverenin sorumluluğunda olan ayrıca da bizle direk ilişkisi olmayan bir konu ... Bu tür işleri siz uyarı niteliğinde yapıp bırakın derim, gerekiyorsa da noter onaylı deftere yazarsınız. Kolay gelsin.

6. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

sağlık güvenlik koordinatörü olarak tüzel kişilik yani şirket ismini de yazabilirsiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

arifa74 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica