Yatırılan Primler Çalışma Süresine Denk Mi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Ahmet Gökk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar
    Diyelim ki sadece 1 firma ile kısmi süreli bir sözleşme yaptınız ve bu ayda 10 saat çalışmaya denk geldi. İşveren 6 aylık sözleşme yaptı ve primimizi 1 gün üzerinden yatırdı. 6 ay sonra başka bir işverenle çalışmaya başladınız vesaire..
    B sınıfına geçmek için 1500 gün prim ödenmesi mi gerekiyor ya burada çalıştığımız zaman mı dikate alınıyor yoksa prim mi

2. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Prim.

3. Hakan BARTIN

Hakan BARTIN TÜİSAG Üyesi

Fiili çalışma süresi yani zaman, prim günü değil

4. Real

Real TÜİSAG Üyesi

PRİM

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Yahu kardeşim yanlış bilgi vermeyin. Prim günü olmadıktan sonra 1000 yıl çalışsa ne yazar sayılmaz ki.

6. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Hocam bunu bilhassa çasgemdeki bir kaç hocaya sormuştum. Prim değil, zaman önemli artı yaptıklarınızı gösterir belgeler. Ay içerisinde 1 gün de sigortalı olsanız o ay isg uzmanısınız demektir. Fiili olarak bu işi yapıyorsunuz demektir demişti. Yanlız sadece bununla bitmez, yaptığınız risk analizi, onaylı defter kopyaları, kurul kopyaları vb. leri ile bu işi yaptığınızı ispatlamanızda istenir demişti.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

meltem sezgin bu yazıya teşekkür etti.
  7. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

B sınavı için 1500 pirim günü hesaplanırken isg uzmanı olarak çalışıp çalışmadığının bir önemi yok, nerede çalışırsan çalış (bağkur,sikortalı, isteğe bağlı) toplam prim gün sayın sgk kayıtlarında belgelenebilir olarak 1500 gün olan c belgeliler B sınavına 3000 gün olan c belgeliler A sınacına, 1800 gün olan B belgeliler de A sınavına girer.......SGK kayıtları esastır...

8. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Bu söylediğiniz "İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" geçici madde 2 (2.08.2014 tarihine kadar geçerli). Benim söylediğim yönetmeliğin 8. maddesi. Sürekli olan madde.

9. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

EVET doğru ağustos 2014 e kadar bu kural geçerli, ben onu yazdım...

10. Real

Real TÜİSAG Üyesi

Eğer öyleyse çok zor. Niye derseniz ben daha önce bir başka yetki belgesi için, benzer bir ispat yoluna gitmiştim ama primlerde 30 gün full yatmak suratiyle zor zar ve yıllarca uğraşmak suretiyle, ancak alabilmiştim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica