Soru : Yatların Elektrik İşlerinin Tamiri Ve Bakımında Risk Analizi

Bayman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba
bir konuda yardıma ihtiyacım var. bir işyerinin risk analizini yapacağım. iş yerinin faaliyeti yatların elektrik işlerinin tamiri ve bakımı. işyerinde 3 adet sigortalı işçi var. işyerinde işlem yapılmıyor. yani sadece masa ve ekipmanlar duruyor. iş için ekipmanları alıp gidiyorlar.
buranın risk analizi nasıl yapılmalı? nasıl bir yol izlemeliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sercan SELÇUK

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba
bir konuda yardıma ihtiyacım var. bir işyerinin risk analizini yapacağım. iş yerinin faaliyeti yatların elektrik işlerinin tamiri ve bakımı. işyerinde 3 adet sigortalı işçi var. işyerinde işlem yapılmıyor. yani sadece masa ve ekipmanlar duruyor. iş için ekipmanları alıp gidiyorlar.
buranın risk analizi nasıl yapılmalı? nasıl bir yol izlemeliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

yatların tamir edilmesi sırasındaki riskleri hesaba katıcaksın mesela kişisel koruyucalar, elektrik çarpması ,işte ne bilim elektrikli el aletlerinin koruyuculu izole olmaması vs bu tür şeyler geldi benim aklıma

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
sanırım analiz ypaken bir günboyunca işçilerle gidip, maruz kladıkları tehlikeleri gözlemlemek mantıklı olabilir. trafik,el aletleri ile çalışma, kaldırma araçları ve elektrikle ilgili riskler olabilir.

Bayman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yani diyorsunuz ki sadece işyerindeki aletlerin kontrolleriyle yetinmeyip, çalıştıkları yerde de gözlem yapmam gerekiyor. ama o zamanda şöyle bir soru geliyor aklıma. şimdi ben herhangi bir yatın bakımına beraber gideceğim. farz edelimki yat ufak ve iş te küçük bir iş. hallettik ve geldik. bende risk analizimi ona göre hazırladım. fakat daha sonra daha büyük bir yatta çalışma yapmak zorunda kalırlarsa ve mesela yatın kenarından lamba kontrolü için falan sarkma durumları olursa. o zaman iş yüksekte çalışmaya girebilir. böyle bir durumda benim sorumluluğum ne olur?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.