Yeni Bir Anı :)))

Konu, 'Birazda Eğlenelim' kısmında MehmetZengin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşlar daha önce bir işçi ile olan diyaloğumu yazmıştım. Şimdi 2 gün önce yaşadığım yeni diyaloğu yazayım.

Ben: ik makina yağcısı iş makinasını tuz ruhu ile yıkarlarken gördüm. Hemen yanlarına gittim. İşbaşı konuşması yapıcam.
    İşçiler: Eyvah şef yine mi imza
    Ben: İmza değil eğitim. Ama eğitim verdiğimi de belgelemem gerek :)
    işçi: Tamam şef
    Ben: Şimdi bu kez size sorucam. Bu işi yaparken ne gibi güvenlik önlemleri almalıyız? Hangi KKD kullanmalıyız.
    İşçi: Şef eldivenimiz uygun değil, maske lazım, gözlük.
    Ben: Başka
    İşçi: Ne bilek şef kemer de olabilir.
    Ben: Evet kemer lazım. Bi çık bakiim şu makinanın korkuluklu tarafına. Bak bakiim kemer takacak bi yer var mı.
    İşçi: evet şef baya bi yer var
    Ben: Tamam gel şimdi yazalım. yapılacakları bir liste yaptık. 2. şık msds
    İşçi: O ne şef
    Ben: Malzeme güvenlik bilgisinin olduğu satınalmanın satıcıdan alacağı döküman. Soracağız varsa onu da okuyacağız yoksa isteyeceğiz.
    İşçi: Tamam şef
    Ben: 4. şık (araları atladım) Paraşüt tipi emniyet kemeri
    İşçi: "önce bi garip garip iş makinasına baktı veeeeee"
    Şef paraşüt bu kadar yerde açılır mı?
    Ben: Koptum gerisi yok:)

2. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Size yeni tanık olduğum bir konuşmayı yazayım. Tesadüf duydum. tüylerim ürperdi. Şok oldum. Daha söylenebilecek ne olabilir ki?

Devletin Bir Müdürü: Ya bu 15 günde bir pazar olayını kaldıramazmıyız. Hani desek işçilere iş bitene kadar tatil yapmayın. Mesai verelim falan desek...
    Mütahit Firma Yetkilisi: Şey şimdi .... müdürüm. İşçiler zaten gece gündüz biraz karışık çalışıyorlar. Birde devamlı çalıştırırsak bi kaza falan olabilir.
    Devletin Bir Müdürü: Ama ne biliyim işte ... ay sonu bitiririz demiştik ya (denilen kişi müsteşar, bakan vs). Bi işçilerle konuşsak hani iş bitene kadar. (söyleme tarsı iş bitene kadar böyle gitsin sonra normale dönerler. Sanki iş bitince mütahit işçileri tutacakmış gibi).
    Mütahit Firma Yetkilisi: Şimdi efendim ... ay sonu olmas bile bir ay sonra biter. Zaten bitmesede bakan gelebilir, açılış yaparız.

Gerisine gerek yok zaten.

okko ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica