Yeni Bir Yükselme Sınavı Şart Oldu!

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında merteryalvac tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. merteryalvac

merteryalvac TÜİSAG Üyesi

21 Aralık 2013 sınavının iptal edilen sorusundan dolayı yeni bir yükselme sınavı yapılması şart olmuştur. Çünkü o sınavda 1 soru farkla c sınıfı uzmanlık belgesini alamayan adaylar, sonrasında yapılan yükselme sınavına girememiştir. Bundan dolayı Ağustos 2014 tarihine kadar bir yükselme sınavı daha açılmalıdır.

2. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Ben artık yeterince uzman olduğu kanısındayım, başlangıçta yükseltme sınavlarına olumlu bakıyordum, çünkü yıllarını iş hayatında harcamış insanların tecrübelerinin bu işleri yapacak seviyede olduğunu düşünüyordum ve bu sınavlarla yükselen insanlara saygı duyuyordum. Ancak son zamanlarda karşılaştığım ve ne yazık ki bu meslek için temel olması gereken konularda bile hiçbir bilgi seviyesinde olmayıp, mühendislik fakültesi mezunu olup ama yıllarını dış ticaret yaparak veya satış mühendisliği yaparak geçiren birisi ne yazık ki tehlikeleri arz edemeyecek durumdadır. Ama şu an onlar B, A sınıfı uzman olurken , ben bu işi kendi çabalarımla öğrenip ve sıfırdan başlayarak götürdüğüm, ve prim günüm yok diye onların çırağı muamelesi görmek istemiyorum. Bu kadar sebepsiz çoğalmadan dolayı şu an ne yazık ki dirseğini çürütmüş, bu işte nasıl daha iyi olurum diye çırpınan uzmanların hiç değeri kalmamıştır. O sebeple de daha fazla yükseltme sınavı yapılmasına kesinlikle karşıyım. Ümit ediyorum ki inş olmaz.

Hanzadem, yaseminerhan, zafer1958 ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. asmbirol

asmbirol TÜİSAG Üyesi

sanırım yeni yükseltme sınavı olacaktır diye düşünüyorum bende..

Banu İşgör, mahir anlak ve Mech_06 bu yazıya teşekkür etti.
  4. mahir anlak

mahir anlak TÜİSAG Üyesi

bekleyip göreceğiz.. bu arada nereye haklarımızın verilmesi için dilekçe göndermeliyiz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. isghizmetleri

isghizmetleri TÜİSAG Üyesi

6. İLKERTOPAL

İLKERTOPAL TÜİSAG Üyesi

yeni bir yükseltme sınavı yapılma olasılığı ne kadardır acaba?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. rmbbektaşoğlu

rmbbektaşoğlu TÜİSAG Üyesi

8. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

yeterince hatta fazla uzman var artık bence daha yapmazlar

9. halil uygun

halil uygun TÜİSAG Üyesi

her sınavın ücreti tl ve kazananlardan alıacak belge parasıda tl olursa yükselme sınavı sıklaştırılır çünkü devlete güzel bir gelir kaynağı

10. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Yeni bir sınıf yükseltme sınavının gerçekleşme olasılığı bence %5 den bile daha az. ve umarım da olmaz.

zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
  11. arda66

arda66 Guest

olmaz imkanı yok c sınıfı olup primi yetecek o sınavda kaç kişi vardır bence yoktur bile desem yeridir
    yüzde 0.1 olanların ihtimali bunlar

zafer1958 bu yazıya teşekkür etti.
  12. mahir anlak

mahir anlak TÜİSAG Üyesi

bakanlığa dilekçe gönderdik .. sonuç olumsuz olursa mahkemeye gideceğiz..

Banu İşgör bu yazıya teşekkür etti.
  13. mahir anlak

mahir anlak TÜİSAG Üyesi

ilker bey siz de 21 aralık 2013 sınavına girip mahkeme kararıyla c sınıfı olanlardanmısınız??

14. isghizmetleri

isghizmetleri TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa gönderdiğiniz dilekce örneğinden paylaşırsanız bende gondereyim tek ağızdan çıksın dilekçelerimiz daha etkili olur..

Banu İşgör bu yazıya teşekkür etti.
  15. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

bencede yeni sınav olması zor ihtimal

16. Kaner

Kaner TÜİSAG Üyesi

Bu ülkede ençok yapılan şey sınav arkadaşlar. Türkiye de yaşamak başlı başına bir sınav zaten. sınav cennetiyiz.. Binlerce üniversite açar milyonlarca üniversiteli yapar sonrada onları sınavla elimine edecez diye uğraşır dururuz. Ne Pohem bir durum kardeşim. Yeterli olmayanı mezun etme üniversiteden böyle saçma bir düzen var mı ya.

17. yenisu44

yenisu44 TÜİSAG Üyesi

18. İLKERTOPAL

İLKERTOPAL TÜİSAG Üyesi

yok ben 18 mayıs sınavıyla c sınıfı olmuştum

19. handsome1907can

handsome1907can TÜİSAG Üyesi

sen iyimisin

20. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Evet iyiyim de siz ne kasıtla sordunuz ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica