Yeni İş Güvenliği Uzmanı Oldum

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yeni iş güvenliği uzmanı oldum C sınıfı şimdi bu belgemi kullanmak istiyorum ama nasıl ve nereden başlıyacağımı bilmiyorum ...

şuanda bir firmada çalışıyorum çalıştığım firmaya c sınıfı olduğumu söylemem gerekirmi?

rslcglr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yeni iş güvenliği uzmanı oldum C sınıfı şimdi bu belgemi kullanmak istiyorum ama nasıl ve nereden başlıyacağımı bilmiyorum ...

şuanda bir firmada çalışıyorum çalıştığım firmaya c sınıfı olduğumu söylemem gerekirmi?

Önce İsg katip te yetkini al..sonra bu durumu işvereninle görüşürsün.o zaman şartları bi daha değerlendirmen gerekir.iş yükün ve sorumluluğun artacak çünkü...

Ayşeee Demir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba. Ben de C sinifi uzman oldum ve hali hazirda bir firmada calisiyorum. 10 gun sonra ziraat bankasina 413 tl yatirip akabinde isg katipten kayit olusturacakmisim, Kurs hocam boyle soyledi.

Hafize TZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Isg katipten sinav durumu sorgula deyince orda sizin sinavdan aldiginiz not yaziyor ise altta odeme yapin yaziyor ise yatirin cunku belge incelemesi yapuyorlar eksik belge varsa belgeleri tamamlayin diyorlar bence orayi takip edin

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Hayırlı olsun... Yüksek sorumluluk isteyen bir iş , dikkat edin...

torunx

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Hayırlı olsun ama yapılacak iş değil depo inşaatında tam zamanlı olarak çalışıyorum ama 5 ayda yaşlandım :)

Ozan ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba. Ben de C sinifi uzman oldum ve hali hazirda bir firmada calisiyorum. 10 gun sonra ziraat bankasina 413 tl yatirip akabinde isg katipten kayit olusturacakmisim, Kurs hocam boyle soyledi.
Merhaba.. Ben Ayın 14 ünde Ziraat Bankasına 413 Tl ödeme yaptım. Bugün Ayın 30 u ve isgkatip sorgulamasında hala Ziraat Bankasına ödeme yapabilirsiniz yazıyor.
Bu durum üzerine geçen hafta içi Bakanlığı aradım, 14 Temmuz haftası yapılan ödemeler hala sisteme girilmedi, önümüzdeki hafta (yani bu hafta) sisteme girileceğini söylediler. Hala sisteme tanımlamadıklarını az önce yaptığım sorgulamda gördüm.

Sizde aynı sorunu yaşıyor musunuz?

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
benim halen belleriniz inceleniyor yazıyor :) ...

Ozan ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bugün Ağustos un 5 i oldu. Ödeme yaptığım günden itibaren yaklaşık 25 gün geçti ve hala isgkatip te Ziraat Bankası na ödeme yapın yazıyor. Dalga mı geçiyorlar!

Ozan ERDOĞAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
isgkatip e-devlet üzerinden bağlandım sonunda. Peki şimdi ne olacak? Nereden başlamalı?

Paqe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Nereden başlamalı sorusuna kimse cevap vermemiş.

Ben 2013 Ağustos sınavında başarılı olup C sertifikamı almıştım. Ama hiç çalışmadım, dolayısı ile hiç bir tecrübem yok. Kendi işimi yapıyordum, yaşım 39. Fakat iş yerimi piyasadaki bana göre olumsuz koşullar yüzünden kapattım. Şimdi C sınıfı bir tecrübesiz olarak acaba yapabilir miyim diye düşünüyorum. Ne dersiniz? İzmir ilindeyim, buradaki tüm osgb'leri ziyaret edip cv bırakmalı mı yoksa görüşleriniz olumsuz mu olur? Yorumlara ihtiyacım var, teşekkürler.

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Nereden başlamalı sorusuna kimse cevap vermemiş.

Ben 2013 Ağustos sınavında başarılı olup C sertifikamı almıştım. Ama hiç çalışmadım, dolayısı ile hiç bir tecrübem yok. Kendi işimi yapıyordum, yaşım . Fakat iş yerimi piyasadaki bana göre olumsuz koşullar yüzünden kapattım. Şimdi C sınıfı bir tecrübesiz olarak acaba yapabilir miyim diye düşünüyorum. Ne dersiniz? İzmir ilindeyim, buradaki tüm osgb'leri ziyaret edip cv bırakmalı mı yoksa görüşleriniz olumsuz mu olur? Yorumlara ihtiyacım var, teşekkürler.

merhaba osgb leri tek tek dolaşman bence pek sağlıklı değil eğer bütün osgb lere ulaşıp öz geçmişini bırakmak istersen internetten de başvuru yapabilirsin ayrıca tecrübem yok her işi yaparım mantığı isg lerde geçerli değil neden dersen evet belki sen yeni olduğun için her işletmeye bakar sorgulamadan altına imzanı atabilirsin bu osgb sahibinin de hoşuna gider ancak bir olay olduğunda bu olayın muhatabı olarak devletin yetkili kişileri senin tecrüben var mı yok mu diye sormazlar zaten senin bir belgen var ve devletin gözünde sen o konulara hakimsin ve biliyorsun ( o konu hakkında bir fikrin olmasa dahi ) bu yüzden seni tecrübesizliğinle değil belgenle muhatap alırlar aslında işin doğrusu da budur bunları neden söyledim siz açık yüreklilikle tecrübesizim derken sizin iyi niyetinizi iş verenler farklı yönde yorumlayacaklar bunu size karşı bir koz olarak iş görüşmelerinde masaya koyacaklardır yanlış anlaşılma olmasın tecrübesiz olduğumuzu elbette söyleyebiliriz doğrusu ne ise onu söylemeliyiz de ancak asıl söylemek istediğim şey bunu iş verenin bir koz olarak kullanmasına fırsat vermemeliyiz umarım her şey gönlünüzce olur

Gül Bahar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba .Tecrübesiz bir c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. Bir osgb ile anlaştım. ilk etapta 8 tane kadar firmam olacak . 3 - 4 tanesi ilk iki ay oryantasyon diğer firmalar ise yeni. ilk etapta ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Risk Değerlendirmelerini inceleyin... Saha denetiminden sonra acil alınacak bi önlem yoksa , eğitim ve periyodik kontrolleri kontrol edin...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.