Yeni Türk Arabasının İsmi Ne Olmalı

Konu, 'Birazda Eğlenelim' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

:D bu hükümetin yaptığı arabanın adı da ancak yandaş olur arkadaş :D

beyazhan bu yazıya teşekkür etti.
  2. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

adı araba olsun akılda kalıcı olur.

:cool: araba gibi araba da slagonu olsun.:cool:

nestai bu yazıya teşekkür etti.
  3. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

Turquaz veya turkuaz :))

4. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Marka Nissa olsun, model İkonia, Karya, Fanari gibi il veya semt isimlerinin eski halleri olsun. Nissa İkonia (Niğde, Konya demek:)), Nissa Karya (Muğla), Nissa Fanari (Fenerbahçe).

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. BARIŞ KAYA

BARIŞ KAYA TÜİSAG Üyesi

Anadol`u yaşatsak ama kasasını inekler yemeyecek şekilde yeniden tasarlansa

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  6. bünyamin yavuz

bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

bence osmanlıca olmalı tuğra güzel isim araba modeli için

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

hep murat çıkmıştı..murat124-murat131...
    bu sefer de mehmet olsun:)

8. err

err TÜİSAG Üyesi

HALİL SEZAİ :)

9. Abidin Dede

Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

daha yapamadık ama kendi arabamıza da lütfen yabancı isim düşünmeyin.. bu toplum, kültürel ve uygarlık olarak 10000 yıldır tarih sahnesinde..
    arabasının ismi de bırakın da her ne olursa olsun, kendi sözünden olsun..

10. çağatayözcan

çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

BENCE ARABANIN ADI "MURAT 124 ÜN SUÇU NE?" OLSUN..

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  11. MehmetZengin

MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

Aslında sessiz sedasız onuk sazan adında spor araba üretimi var ama sonuç ne olur bilinmez? Araçta fena değil. http://www.onuk.com/onukcars/?page_id=55 burada fotğrafı var. İsmi biraz düşündürdü beni. Ama ellerine sağlık yapanların.

12. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sitenin press bölümünde gazete haberlerinde gördüm; kazada kaybettiği oğluınun lakabını vermiş araba ismine
    ilk defa duydum bu arada arabayı

13. prousa90

prousa90 TÜİSAG Üyesi

RT Erdoganin degisine göre bir kac araba markasi olacak.
    1. Bence "ULUS" mantikli. Almanlar araba markasi ismi olarak "Volkswagen" (yani halk arabasi) taka biliyorlarsa Türk araba markasi ismi neden Ulus olmasin. Türk ulusu'nun arabasi. Neden Halk, Millet degilde Ulus, cünkü Ulus daha az kullanilan bir kelime.
    2. Osmanlicada araba kelimesi yani "GERDÛNE" cok hosuma gitti o da ola bilir.
    3. "HÜNER" yerinde bir isim ola bilir.

ayrica bazi arkadaslar yildirim dediler de, bence "BERK" daha kolay, nasil olsa ayni anlami var.

14. nokia6270

nokia6270 TÜİSAG Üyesi

bence efsane olsun.

15. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

Araba yapılacaksa hibrit araba yapılsın. Adı da "Hibrit 2" olsun. (Benzinli+Elektrikli)

İTÜ enerji enstitüsüne söyleyelim belki Metro çikolatası ile çalışan araba da yapabilirler. Ama ben su ile çalışan arabayı yaptıklarında kendilerine teşekkür edeceğim. (Benzin çok pahalı, Metro daha da pahalı. O bakımdan!) ODTÜ Teknokent'e gidelim en iyisi.

-2 ekini "Göktürt 2"den esinlendim. (1'in nerede olduğunu hala bilmiyorum!)

Bu kadar çok rekabetin olduğu piyasaya klasik bir otomobil yapmak (halk arabası da olsa üst sınıf da olsa) mantıklı gelmiyor bana. Makam arabası, askeri araba, polis arabası gibi müşterisi hazır bir model yapılarak başlansa bu işe ama serbest piyasa buna izin vermiyor sanırım.

Hyundai ix35 Avrupa piyasası için 1000 adet Hidrojenle çalışan arabasını seri üretime aldı. İlk arabalardan İstanbul'a da geldi. İstanbul'da, Türkiye'nin ilk Hidrojen dolum istasyonu da kuruldu.

Toyota Yaris'in hibrit modelleri satılmaya başlandı. Renault da Ankara Büyükşehir Belediyesine elektrikli arabalarından sattı bildiğim kadarı ile. (Fluence)

Bizim araba hibrit olsun ki şarj için alt yapı ile uğraşmayalım.

İsim ne olursa olsun -2 eki önemli. Bence!

beyazhan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

evet ama "bazılarına" veya "onlara" göre Ulus kadar sakıncalı başka bir kelime var mı...!!! :)
    oldu olacak Devrim 2 koysunlar...

Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
  17. fcaral

fcaral TÜİSAG Üyesi

PARS...Kulağa fena gelmiyor bence..

18. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Abi önemli bir konuyu kaçırıyorum. Kim yapıyor ? Devlet destek mi oluyor ? İTÜ mü?
    Ve hatta niye yapılıyor ?

Ayrıca oraya aktarılacak kaynağı Suriyelilere versek ıstakoz yeseler, Apo ya ev hapsinde kullanılacak evin kirası ödense, Devlet sınavlarında soru çalacak mafyaya süvbanse olarak verilse, Gümrüklerdeki rüşvet çarkına kaynak aktarılsa...

Böyle verimli işleri için kullanılsa bence.... çok yanış bir konu açmışsınız....

19. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

adı FİYAT da olabilir. Fiat tesislerinde Albea bantında üretilecekmiş. Ayrıca şasi İtalyadan gelecek, tasarımı Türkiye yapacakmış.
    Fiyatı 20.000 tl olacakmış

20. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica