Yeni Uzman

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında alper akpunar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. e-devlet değil İSG-KATİP üzerinden sözleşmeniz onaylanıyor. Yani bir nevi uzman olarak o işletmeye atanmış/yetki verilmiş oluyorsunuz. Ama mevzuat çerçevesi içerisinde sözleşmenin içeriğine kimse karışamaz.
    OSGB ile yapacağınız sözleşme ise başka bir yere gitmez.

2. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

volkan hocam risk analizine imza atıyor musunuz,gerekli mi

3. senel

senel TÜİSAG Üyesi

evet küçük işletmeler, toplamda 121 saat görünüyor ama yollarda geçen süre yok..

4. Selcen ÖZBAY

Selcen ÖZBAY TÜİSAG Üyesi

Bildiğim kadarıyla işe başlayan çalışan, yazılı olsun olmasın sözleşmeli olarak başlamış oluyor.Ancak İş Kanunu'nda sözleşmeye bağlı maddeler olduğu için yazılı bir sözleşme yapılması bazı noktalarda netlik kazandırıyor.Bu sebeple işverenler yazılı sözleşme yapmayı tercih edebiliyorlar.
    Çoğu firmanın yaptığı yazılı sözleşme ise İş Kanunu'ndaki maddelerin bire bir yazıldığı sözleşmeler.Bana göre (belirsiz süreli ise) bu sözleşmeleri imzalamanın değiştirdiği pek bir şey yok.
    Bu yazdıklarım benim anladıklarım, konunun ehli asıl avukatlardır, hatam varsa affola.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kübra Şentürk

Kübra Şentürk TÜİSAG Üyesi

18 Mayıs sınavında başarılı oldun , şuan belgesini bekleyen isg uzmanıyım ...Aynı soru benim aklımdada var ..OSGB mi , tam zamanlı firma mı ? OSGB ile başlarsanız ilk sözleşmenizi kısa süreli tutun diyorlar ? en kısa ne kadar olabilir ki ? sizin tavsiyeniz nedir ?

6. senel

senel TÜİSAG Üyesi

Bizim sözleşmelerimiz yıllıktı ama birkaç ay geçtiğinde işten ayrılan pek çok arkadaşımız oldu, sözleşme formalite gibi ama 6 aylık olabilir gerçi benim 4 ay oldu ve artık 10 tane firmaya dayanmak zor :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kübra Şentürk

Kübra Şentürk TÜİSAG Üyesi

bu dört ay içinde istediğiniz tecrübeyi elde edebildiniz mi ? İşin acemiliği çok kötü :) Bana öneriniz ne olur ?

8. senel

senel TÜİSAG Üyesi

Kendi kendime sürekli araştırarak bir şeyler öğrenmeye çalıştım, sorun işletmelere istediklerinizi yaptıramamak, insan ilişkileri çok önemli...

9. fatihkrty

fatihkrty TÜİSAG Üyesi

mustafa bey bu sözleşmenin yaptırımı ne olabilir bir uzmana örnek verebilirmisiniz.?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica