Yeni Uzmanlik Yönetmelik Taslaği

Konu, 'Taslaklar, İptaller ve Diğerleri' kısmında tnjclml tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

osgbler asıl parayı saglık hızmetınden kazanıyor,750 kısının çalıştıgı cok tehlıkelı ıs yerlerınde yılda 1 saglık raporu demek 50 x 75 tl, tozlu ortam olarak gecıyorsa 6 ayda 1 akcıger rontgenı yılda 2 defa demek,750x2x20 tl..bu sadece bır ıs yerı ıcın gecerlı...10 tane ıs yerı ıle anlassa tamamdır :)

2. Cevre5559

Cevre5559 TÜİSAG Üyesi

Sağlık raporu için 75 TL/Kişi mi
    Ak ciğer grafisi 20 TL/Kişi
    Bu fiyatlar gerçeği yansıtmıyor.
    Sağlık Gözetimi ve sağlık raporu hekimin görevi zaten ücretsiz.
    Ak ciğer grafisi ise tek başına çalışan kendisi yaptırsa bile 10 tl
    Kaldıki fabrikalarda teklif usulu oldugu için bu fiyat 3-4-5 tl olarak değişmekte.

Lütfen insanları yanıltmayalım.

3. b.a.k

b.a.k TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, Yönetmelik çıktı çıkmasına ama daha kesin bir şey yok. Çıkarılan Yönetmelik Kanuna aykırı, bir kişi Danıştay'a dava açsa Danıştay yönetmeliği iptal eder. Şimdiden gördüğüm kadarıyla kar zarar hesapları yapılmaya başlanmış bunun için henüz çok erken diye düşünmekteyim. Bence biraz daha sakin bir şekilde süreci takip etmek herkesin yararına olacaktır. Yönetmelik bugün varsa bir bakmışız ki yarın yok, iptal edilmiş. (Dur hele bi otur soluklan yiğenim :) - sadece espiri)

Esat ÜN bu yazıya teşekkür etti.
  4. c.ahu

c.ahu TÜİSAG Üyesi

konu sağlık raporlarına ve OSGB'lere gelmişken birşey sormak istiyorum, işyeri hekimi hizmeti almadığımız bir OSGB.den sağlık raporu aldırabilir miyiz? dün katıldığım bir seminerde iş müfettişlerinin kabul etmediği gibi bir açıklama yapıldı, hatta OSGB'lerin bu konuda firmaları uyarmadığı sağlık raporunu verdiğinden bahsettiler, ancak tetkikleri yapabilir fakat hizmet almıyorsanız sağlık raporunu veremez dediler? doğrusu nedir ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. acidburnr

acidburnr TÜİSAG Üyesi

"saglık raporu" derken tam olarak neyi kastettiniz acaba ?

6. c.ahu

c.ahu TÜİSAG Üyesi

tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta çalışacak kişilerin alacakları raporu kasettim, işe uygun olduklarını gösteren sağlık raporunu!!!!6331 sayılı kanun madde 15'te bahsedilen sağlık raporunu yani...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. DUAYEN18

DUAYEN18 Banned

Aklıma geldi.
    Bundan sonraki süreçte A sınıfı uzmanların bir kısmı parayı süpürecek
    Çünkü; işverenler ellerindeki 3 yıllık mühendisleri deli gibi eğitim kurumlarına yollayacak.
    Aşırı talep olacak.
    Eğitim kurumlarıda pastadan faydalanmak için mecburen daha fazla sınıf açıp ,daha fazla A sınıfı uzman istihdam etmeye başlayacak.

Artık İş güvenliğindek yeni trend Uzmanlık Eğitimi...

Haa İş güvenliği Uzmanının kalitesi ve İş kazalarının azaltılması diye bişey kimsenin umrunda değil artık..
    İş güvenliği ruhuna el- fatiha....

Mehlika ÖĞÜT NAZLI, mehmet yıldırım ve Esat ÜN bu yazıya teşekkür etti.
  8. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

İşyeri hekimli sertifikasına sahip tüm hekimler bu raporu verebilir arkadaşlar. (Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışacaklara Ait İşe Giriş/Periyodik Muayene Raporu)

Ekli Dosyalar:

9. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar birşey soracağım Ben kimya sektöründe 2005 yılından beri teknik personel olarak çalışmaktayım yani 9 senedir Fakat sınavı 21 ekimde 2012 de kazandım Yani belgem 2013 ve C sınıfım Şimdi ben kimya sektöründe a gibi çalışacakmıyım. Yoksa c sınıfını 2010 da mı (3 sene önce mi ) almam lazım dı ?

10. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

SGK hizmet dökümümüzdeki işyeri kodün hizmet türününün bahçedeki açılımına göre mi olacak?işyerinin hangi koddan göründüğünü nasıl teyit edebiliyoruz?

11. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

12. neşeisg

neşeisg TÜİSAG Üyesi

kimya mezunu isen en son çıkan yönetmeliğe göre çalışabilirsin diye biliyorum.

13. ALTUĞ01

ALTUĞ01 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben jeoloji mühendisiyim fakat kendi inşaat firmamda(yap-sat) 2yıl 2aydır çalışıyorum..bu yönetmeliğe göre 3. yılımda diğer yap-sat firmalarına A sınıfı uzman olarak görev yapabilecekmiyim yoksa sadece jeoloji alanı içinmi geçerli??

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica