Yeni Yönetmelik Ve Neticeisnde 7 Yıl Süre Ile A Olmak.

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında degiray tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Salih TAŞCİ

Salih TAŞCİ TÜİSAG Üyesi

750 gün olacak. benim 220 günüm su arıtma ve uzaklaştırma ( çok tehlikeli sınıfta) işinde yattı. Geriye kalan primlerim ise tehlikeli atıkların ıslahı ( çok tehlikeli sınıf) işinde yattı ve burda çalışmaya devam ediyorum. Dolayısıyla toplam prim bu iki çalıştığım yerin toplamıdır ve 132 günü doldurduğumda başvuru hakkı kazanmış olacağım. Farklı bir düşünceniz varsa yorumlarınızı bekliyorum...

2. degiray

degiray TÜİSAG Üyesi

Sevgili meslektaşım , öncelikle ikiside ayrı kodlarda işler ve herbir kod için 750 gün yani senin durumunda 220 gün su arıtma , 400 küsür gün de tehlikeli atıkların ıslahı dolayısıyla hiçbirinde A gibi çalışamazsın . İtiraz etmeden söyleyeyim bende benzer durumdayım.

3. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

Sımdı benm anladıgım sadece prime mi bakılacak? mesleğe bakılmayacakmı?750 prım yatmıssa o grubta A olacak meslegı ne olursa olsunmu?

meralevent bu yazıya teşekkür etti.
  4. Salih TAŞCİ

Salih TAŞCİ TÜİSAG Üyesi

Hiçbir yerde "aynı kod olmak kaydıyla 750 gün primi olan" diye bir ibare yok . Yada ben yanlış yorumluyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hakandetta

hakandetta TÜİSAG Üyesi

binalarda dış cephe temizliği yapan bir firmaya iş güvenliği uzmanı hizmetini kim verebilir A sınıfı dışında
    daha önce bu dalda 3 yıl tecrubesi olan mühendis veya teknik eleman olamayacağını düşünürsek inşaat mühendisi 3 yıl tecrubeli olur mu

6. süleymanyılmaz

süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

Bugün ankarada idim. Genel müdürlüğe de uğradım. Ancak onlarında kafası karışık. Dedim hastanelerde İSG uzmanı kadrosu yoktu, ama mühendisim dedim. Ancak hastane müdürü olarak kadrom gözüküyor dedim. Adamın kafası karıştı. Bir liste yayınlayacağız dedi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Muharrem HORUZ bu yazıya teşekkür etti.
  7. aytekino

aytekino TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sözü edilen şu meşhur yönetmeliğin aslını yayınlayabilirmisiniz...şimdiden tşk

8. Ender Bozbura

Ender Bozbura TÜİSAG Üyesi

Selamlar, ekte NACE kodlarının 2013 dosyası var. bahsi geçen kod, bu listede bulunuyor. iyi calismalar.

Ekli Dosyalar:

Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
  9. ceyda akbaş

ceyda akbaş TÜİSAG Üyesi

belgeyi 3 yıl çalıştırmış olsanız zaten b sınıfı sınavına girip yükseltirsiniz belgenin değil sizin sektörde mühendislik anlamında mesleki tecrübüneizden bahsedıyor madde

10. charlesdexter

charlesdexter TÜİSAG Üyesi

online mı onaylandı ?

11. zerrin kocabatmaz

zerrin kocabatmaz TÜİSAG Üyesi

Ben de aynı şekilde düşünüyorum

12. chable

chable TÜİSAG Üyesi

Bu meslek kodlarıyla neyi eşleştireceğim

13. omertasdemir89

omertasdemir89 TÜİSAG Üyesi

Peki bu 5 yıllık mühendis ve C sınıfı uzmanlık sertifikası olan kişi isgkatip denen online başvuru yerinden nasıl bunu belirtebilecek ve onaylanacak.

14. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

evet online.

15. Ender Bozbura

28509 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Tehlike Sınıfları Tebliğini eşleştirebilirsiniz. Dosya'yı ekliyorum.

16. Ender Bozbura

Tebliğ eki.

Ekli Dosyalar:

17. zerrin kocabatmaz

nasıl eşleştiriyorsunuz.Ben eşleştiremedim

18. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlarımızın paylaştığı tebliğ excel. b sütununa tıklayın sonra ctrl+f yapın çıkan iletişim kutusuna iş yerinizin faaliyetini yazın sonra bul u tıklayın. adımlar bunlar. bazen iş yerinde yaptığınız faaliyet ile ilgili kelimeler eş anlam veya yakın anlamları ile listeye yazılmış olabiliyor. tek tek okuyarak ta iş yerinizin kodunu bulabilirsiniz.

19. zerrin kocabatmaz

sorun işyerinin faaliyet kodunu bulmak değil,benim meslek kodumla işyerinin kodunu eşleştirmek

20. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

mesleğiniz nedir?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica