Yok Artık, Böylede Iş Ilanı Olmazki.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında eikizek tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. eikizek

eikizek TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki ilana dikkatinizi çekmek istiyorum, adam resmen kendi işinde kullanacağı göstermelik uzman arıyor. Hergün moral bozukluğu, ilanlara bakıyoruz, başvuruyoruz, geri dönen yok. Devlet zorunlu koşuyor ama kimsenin itibar ettiği yok, çünkü devlet zorunlu kıldıktan sonra sözünden dönüyor. Olan bizim emeklerimize oluyor.

D....SU İMALAT TİC.A.Ş.
    Son Başvuru Tarihi: 22.09.2013

Genel Şartlar ve Notlar

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği konularında ulusal ve uluslararası mevzuat bilgisine hakim, Tercihen ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi konularında en az 2 yıllık deneyim sahibi, B veya C sınıfı İş güvenliği uzmanı sertifika sahibi, Şirket iç denetimlerinde denetçi olarak görev almış, Tercihen tekstil sektöründe çalışmış, risk analizi ve metodolojilerini bilen, Tercihen ingilizce bilen, MS Office programlarını iyi seviyede kullanabilen, Tercihen Autocad vb. çizim ve grafik programları kullanabilen, Takım çalışmasına yatkın, güçlü iletişim becerileri olan, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, bay iş sağlığı ve güvenliği uzmanı alınacaktır.

2. fikret-

fikret- TÜİSAG Üyesi

neresinden istersin?

tufan karabulut bu yazıya teşekkür etti.
  3. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Valla şahsen ben bu ilanda herhangi bir sıkıntı göremedim. Hatta ben ilanı veriyo olsam finans ve sözleşme konularına da hakim de yazardım. Standart İSG uzmanı ilanı çok da detaylı değil.. Siz ne sıkınıtı gördünüz anlamadım???

Selcen ÖZBAY, Agacsakal ve ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
  4. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

Tercihen Autocad vb. çizim ve grafik programları kullanabilen TEKNİK RESSAMLARIN İŞİDİR .
    İş güvenliği uzmanlığının yanında teknik ressamlıkta yaptıracaksa işte bu enteresan olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

6. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

teknik ressam +iş güv. uz. olarak 2 ayrı dalda çalıştırılacağını varsayarak düşündüm. tabiki bir teknik elemanın bu programları bilmesi kadar doğal bir şey olamaz ama bir kişiyi hem igu olarak hem teknik ressam olarak kullanmak sizin söylediğinizden farlı şeylerdir.
    saygılarımla:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tercihen yazıyor orda illa bilsin istenmemiş ki, o zaman tercihen ingilizce bilen de yazınca tercüman, çevirmen ve ya dış ticaret olarak da kullanılabilir.

Hakiki Bilgi ve turanmst bu yazıya teşekkür etti.
  8. OHSISGUZ

OHSISGUZ TÜİSAG Üyesi

isg uzmanları başka işte çalıştırılamaz ibaresi mevzuatta geçiyor.!!!

Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  9. eikizek

eikizek TÜİSAG Üyesi

mevzuatta geçiyor ama mevzuattan haberi bile olmayan uzmanlar ve iş verenler var mevcutta :alaycı:

hasanyildiz84 ve Filizisg bu yazıya teşekkür etti.
  10. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

aynı mevzuatta madde.6
    a) Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirir.

yani işveren önce normal çalışan olarak sizi işe alıp sonra iş güvenliği olarak görevlendirmesinde bir sakınca yoktur ki su anda yavas yavas gidilen nokta odur çünkü her işletmede bir mühendis teknik öğretmen yada kimyacı oluyor genelde

11. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

İşveren ve uzmanın, mevzuattan bu konuda haberi olması neyi değiştirecek ki.O halde mevzuattaki bu cümleyi İş Güvenliği arkadaşlarımız ,işverenin önüne koysunlar bakalım.Ne olacak görsünler...

turanmst bu yazıya teşekkür etti.
  12. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Bu ilandan da görüldüğü üzere bu işi autocad vb eğitimleri almış mühendislik mezunlarının gerekliliğidir.

13. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Bu ilanda iyi ki seyahate engeli olmayan,ehliyet sahibi gibi bir şeyler yazmamışlar.Çünkü hem ehliyet sahibi adam arıyorlar,sonrada saçma sapan, git kazmaya-gel küreğe işi yaptırıyorlar.En sonunda da bu çalışan personelimiz işyerinde bulunmuyor,hep gezip tozuyorlar derler.Çünkü sonuçta Özel sektör...

14. Adalı54

Adalı54 TÜİSAG Üyesi

Çevre mevzuatınada hakim olacak ...

15. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Şahsi kanaatim; ilanda tercihen belirtilen özellikleri de taşıyan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı'nın çok sayıda bulunmayacağıdır. Bulunması halinde, teklif edilecek muhtemel komik bir ücrete çalışmayacağıdır.

Yine düşüncem odur ki yukarıda sayılan çoğu yetkinliğe haiz olmayan biri, sadece sahip olduğu referans ile bu işe alınır. İşe siz kendi başınıza başvurursanız ilanda istenenlerin hepsi sorgulanacaktır. :)

16. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Bu ilanda gereken yetkinliklerde hiçbir abartı yada aşırılık yoktur. İş Güvenliği Uzmanlığı yönetmeliği özetleyip işverene sunmak değildir. İşveren okuyacak olsa kendi de okur. İş Güvenliği uzmanlığı çözüm odaklı bir meslektir. Şurada bu sorun var şu tarihe kadar bunu yapın demek hiç değildir. Çözümü uzman üretecek bu da genellikle mühendislerin sahip olduğu bir yetkinliktir.
    İşin özü budur.

Ama durum nedir ? Biyologlar bile uzman oluyor.

Aslı AKBABA, ISGurusu, Filizisg ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  17. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

ne iş olsa yaparım abi arıyolar :)

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  18. seyfullah

seyfullah TÜİSAG Üyesi

allah tan eli ayağı düzgün dememişler:)

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  19. çağatayözcan

çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

bence de ilanda bir olumsuzluk yok.

Selcen ÖZBAY bu yazıya teşekkür etti.
  20. fahirkekik

fahirkekik TÜİSAG Üyesi

temizlik işlerinden anlayan da deseydi tam olacaktı

tufan karabulut ve ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica