Yok Artık, Böylede Iş Ilanı Olmazki.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında eikizek tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Samet34

Samet34 TÜİSAG Üyesi

özel sektörde çalışan bir mühendis olarak şuna şahit oldum ve çok mantıklı ; firmalar sadece isg uzmanına 2,5 ayrıca muhendıse 3-4 vereceğine; her 2 donanıma da sahip bir personele 5 bin tl civarı maaş veriyor..herkes için kar..sonucta sen mühendissin; her halukarda işveren temsilcisi olarak sorumlusun olası bir kazadan... tek sıkıntı iş-zaman yetmezliği ,o da maaş günü unutulabilecek cinsten...

2. qrafiqer

qrafiqer TÜİSAG Üyesi

verir 5-6 bin TL sorun değil :))

3. Muhdgn

Muhdgn TÜİSAG Üyesi

seninki de beni rahatsız ediyor dersem ne düşünürsün acaba?

ok1 ve ediko bu yazıya teşekkür etti.
  4. biolog

biolog TÜİSAG Üyesi

Biyolog diye küçümsediğiniz kişiler birçok gıda ve saglık sektöründe çalışıyor. Sadece çevreyle de değil canlıların tümüyle ilgileniyor. Bir fizikçi, kimyager, çevre mühendisi nasıl hakediyorsa biyologlarda hak ediyorlar bu mesleği.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

lastt_, hasanyildiz84 ve eikizek bu yazıya teşekkür etti.
  5. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

rahatsız etmesinin nedenin sorarım. Mantıklı birşey söylersen kaldırırım.

ISGurusu bu yazıya teşekkür etti.
  6. ok1

ok1 TÜİSAG Üyesi

bu işte mantık ararsak ooooooooo profil resimlerini kaldıralım avatar denen şeyi silbaştan yapalım oldumu şimdi
    bu benim kendi avatarım ben seçtim :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

neyse uzatmaya gerek yok, dediğiniz gibi sizin profiliniz ben sadece fikrimi beyan ettim.

8. ok1

ok1 TÜİSAG Üyesi

değerli fikirlerin için teşekkür ederim kolay gelsin...

9. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

forumdan soğudum

10. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

isg uzmanlığının geleceği olmasını istiyorsanız firmanın başka işini yapmayın adam tercüme yaptırıcaksa gitsin terümanla halletsin isg uzmanlığı başlı başına ayrı bi meslek bunu iş verene kabul ettirmezseniz yarın bigün çay servisinide yapıversene diyen patronlar olur abartmıyorum. İSG eğitimini alan herkes bu işi yapan uzmanın office programları hariç hiç bi programı bilmesine gerek olmadıgını bilir . Sonuç olarak patronlar size uysun siz patronlara değil

11. Selcen ÖZBAY

Selcen ÖZBAY TÜİSAG Üyesi

Peki acil durum talimatı hazırlanacak, firma bünyesinde bir İş Güvenliği Uzmanı varsa bu talimatı kimin hazırlaması gerekir?Acil durum talimatının hazırlanması için bir yerleşim planı gerekli midir?
    İş Güvenliği Uzmanı çizim programı bilirse gidip firmanın teknik ressamına tarifte bulunmasına gerek kalmadan çizim programını kullanarak yangın tüplerini, ilk yardım dolaplarını v.s. plana ekleyebilir.

İş Güvenliği Uzmanı oldum, yani ben oldum, başka bir şey beklemesinler düşüncesi yanlış.Bir firmanın en az 500 çalışanı olacak ki size sen sadece Uzmanlık yap desinler.Öyle bir firmada dahi en azından OHSAS 18001 ve yanı sıra dil, erp programı deneyimi gibi nitelikler isteyebilirler.
    Bir de şantiyelerdeki İş Güvenliği Uzmanları yalnızca bu işle ilgileniyor bildiğim kadarıyla, onların da (Türkiye'de) Çevre Görevlisi olması tercih edilebiliyor.

ediko bu yazıya teşekkür etti.
  12. h&s

h&s TÜİSAG Üyesi

Bence bir terslik yok ilanda sonuçta alınacak maaşa bakarım ben. Bu özellikte birisine 4500 5000 lira veriyorsa sıkıntı yok. Ayrıca İSG uzmanı hemen her konuda bilgi sahibi olmalı muhatabımız herkes sonuçta.

13. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Sadece office programı bilerek mi bir yere yaptırmak istediğin korkuluğun detayını ve statik hesabını yapacaksın, ama anladığım kadarıyla siz sadece buraya korkuluk yapılacak diyip tesbit defterine yazarım kim nasıl yapıyorsa yapsın nasıl ve neyle yapılacağına ben karışmam diyen uzman tipisiniz, kısaca ben dedim onlar yapmadılarcı işini takip etmeyen ekipsiniz. SAdece aynı şeyleri her hafta tesbit defterine yazan yane.... İSG eğitimini alan biraz mantıklı herkes de o eğitimin ve sınavın ehliyet sınavından farkı olmadığını ve pratikte hiç bir işe yaramadığını da bilir.

Selcen ÖZBAY bu yazıya teşekkür etti.
  14. ok1

ok1 TÜİSAG Üyesi

sebep nedir?

15. dogan7

dogan7 TÜİSAG Üyesi

o zaman büt
    o zaman bütün isg eğitimini almış ve sertifika almış uzmanların sertifikaları sıfırlansın senin mantığına göre bu çıkıyor isg uzmanına iskelenin dayanıklılık hesabını yap demiyor yaptır deniliyor sen ozaman inşaatta iskele yapıyorsan press makinası bozulursada onuda öğren onuda yap öğremenin sonu yok

FUNDA3426 ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  16. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

senin profil resmin.

uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
  17. uyanıkuzman

uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

memlekette herkes enayi arıyor bence iş aramayın kendi işinizi yapın risk analizi yapın OSGB ortağı olun kısmı zamanlı çalışın 3-5 yer bağlayın bu heriflere el avuç açmayın uzmanım deyın lisans diplomanızı sorarlarsa başka bölüm söyleyin abi ben anlamam sizin işten deyın yoksa onuda yaptırırlar illakı yapacaksanız fazla para isteyın kısacası yapmayın bugun iş olmasa yarın olur unutmayın şuan kazanamazssanız 2 sene sonra hiç kazanamsssınız bu furyayı yakalayın vurabıldığınız kadar vurun ......

18. browland

browland TÜİSAG Üyesi

İlanda sıkıntı yok diyen arkadaşlarda bana göre sıkıntı var. Bugün autocad, corel yazarlar, yarın E sınıfı ehliyet isterler. Yabancı dil istiyorlar sanki yurt dışında yapacak işi. Amaç işte, birden fazla iş yaptıracak enayi bulmak. Sıkıntı yok diyenler başvurabilir.

Edit: Seramik hamurundan model hazırlamayı bilen uzman varsa yanımda işe alabilirim. Diğer şartları konuşuruz. İlk şart seramik hamurundan model hazırlayabilmek (Çok ciddiyim)

19. Uygar Avcı

Uygar Avcı TÜİSAG Üyesi

Eğer gerçekten aranan yetkinlikler içersin de fazlalık aşırılık var deniyorsa gerçekten vay halimize. İşte aslında buydu tüm korkum bu işi artık yetkinliği olmayan kişiler yapacak.

1) Autocad neden mi gerekli ? Sadece acil durum planı hazırlamak için değil yeri geldiğinde bir makinanın yada bir tesisin teknik çiziminden anlamalı uzman baştan yapılan hataların sonradan düzeltilmesi kolay olmuyor. hatta hiç olmuyor.
    2) Yabancı dil gerekli mi ? Yeri geldiğinde firmasına yabancı müşteri geldiğinde anlatabilmeli firmasında ki iş güvenliği önlemlerine bire bir kontak kurmalı, takip etmeli EU-OHSA yı yeniliklerin farkında olmalı, İngilizce bir msds kendisi çevirebilmeli yorumlayabilmeli,
    3) E sınıfı ehliyet almasına gerek yok ama E sınıfı ehliyet nasıl alınır E sınıfı ehliyeti olan hangi araçları kullanabilir bilmeli,

4) Çevre mevzuatını bilmeli mi? Tehlikeli atıkları bilmeli nerede nasıl depolanacağını özelliklerini bilmeli,

Yeri geldiğinde makine mühendisi (makine bilgisi) yeri geldiğinde üretim bilgisi( endüstri mühendisi) yeri geldiğinde kimya bilgisi(kimya mühendisi), yeri geldiğinde çevre mevzuatı bilgisi (çevre mühendisi) olmalı daha sayamadığım bir çok disiplin
    Ama artık o kadar hafife alınır olduk ki biz uzmanlar neyse .... saygılar... bu iş çocuk oyuncağı değil.

20. hgokalp

hgokalp TÜİSAG Üyesi

Tipik özel sektör ilanı...
    Çok iş, az eleman, az maaş...:kirbac:
    Maaşı yazmamışlar ama tahmin etmek çok zor olmasa gerek...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica