Yol Işleri Risk Analizi

Risk Analizi size yardımcı oldu mu?

• Kullanılan toplam oy
    59

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar,

Daha Önce yol işinde çalışmadım ama elimden geldiğince talep üzerine hazırlayarak bilgilerinize sunuyorum, umarım bir faydası olur.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Risk Analizi Yol İşleri.xls
    70.5 KB · Görüntüleme: 6,025

unforgiven2

Üye
TÜİSAG Üyesi
rica etsem birde kereste marangoz atölyeleriyle ilgili bir değerlendirmei yapsanız

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Kullanılması planlan makineler ve aktiviteler ile iligli bilgi verebilirseniz neden olmasın?

mintes

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Selçuk Bey çok çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim.

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Eksikleri var elbette ama umarım işinize yaramıştır

green

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba Selçuk Bey,
Yapı İşleri Yönetmeliğini inceledim ancak parke tamir işleri, yol tamir işleri gibi yapı alanı dışında olan yerler için pek açıklayıcı bir ibare bulamadım. Yolda parke tamir işi yada yağmusuyu ızgaraları değişimi, rögar kapağı değişimi gibi işler yapacak 3 elemanımız var. Bu işler için ayrı bir risk değerlendirmesi yapmayı istiyorum ayrıca almam gereken güvenlik önlemleri ve kullanılması gereken KKD ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim...

Erdem BULUT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Sn. Green, ana faktörlere bakılır bir işle ilgili risk analizinde..En iyi yöntem de bence L tipi matrix OLASILIK yöntemidir..
Yol işlerinde:
1-Çalışanın riskleri
2-Trafik riskleri
3-Etkileşimde ki yaya-insan riskleri
olarak ele alınmalı..
Çalışanın riskleri : Araç çarpması, iş makinesinden kaynaklanabilecek riskler ( sıçratma, vb. ), termal riskler, titreşim( kırıcı kompresör kullanıyorsa), gürültü gibi
Trafik riskleri : Araç kazası, yayaya çarpma, çalışan işçiye çarpma vb.
Etkileşimde ki insan riskleri : Düşme, moloz sıçraması, yaya geçişlerinden kaynaklanabilecek problemler,vb.

Erdem BULUT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Sn. Green, ana faktörlere bakılır bir işle ilgili risk analizinde..En iyi yöntem de bence L tipi matrix OLASILIK yöntemidir..
Yol işlerinde:
1-Çalışanın riskleri
2-Trafik riskleri
3-Etkileşimde ki yaya-insan riskleri
olarak ele alınmalı..
Çalışanın riskleri : Araç çarpması, iş makinesinden kaynaklanabilecek riskler ( sıçratma, vb. ), termal riskler, titreşim( kırıcı kompresör kullanıyorsa), gürültü gibi
Trafik riskleri : Araç kazası, yayaya çarpma, çalışan işçiye çarpma vb.
Etkileşimde ki insan riskleri : Düşme, moloz sıçraması, yaya geçişlerinden kaynaklanabilecek problemler,vb.

Mesken

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşların yazdıklarına Ek olarak birazda detay,

Yol inşaatlarında genellikle taş kırma işleri için açık maden işletmeside bulunur bununla ilgili riskler ,açık işletme yönergesi hazırlatmakta ve risk analizinde yer vermekte fayda var.(Kırıcı çeneye taş sıkışması yada arızada operatörün sarkarak emniyet kemeri kullanmadan temizleme ehil olmayan çalışanların tamir girişimi ) ortam ölçümü

Yakıt tankları (topraklaması,taşma havuzu,elektrik tesisatına yakınlığı gibi yakıt tankıyla akla gelebilecek diğer durumlar)

işçilerin kaldığı yer ilgili hijyen (iyi koşullara çok az rastladım içme suları ,gıda zehirlenmesi,...)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.